English
русский
Українська

Trending:

"Kotlet na obiad to dobra opcja na odchudzanie". Anita Lutsenko zaskoczyła sposobami na odchudzanie latem

Oksana GaydorDama
Anita Lutsenko

Znana trenerka fitness i ekspertka ds. zdrowego stylu życia Anita Lutsenko opowiedziała o skutecznych sposobach odchudzania latem i podzieliła się mitami, z którymi spotyka się w swojej pracy. Trenerka motywacyjna opowiedziała o tym w wywiadzie dla OBOZ.UA.

"Najczęstsze mity na temat odchudzania często dotyczą odżywiania" - mówi Anita Lutsenko - "Na przykład, aby schudnąć, trzeba jeść mało i koniecznie usunąć z diety zboża, chleb i ziemniaki. Jeśli jednak zrezygnujesz z węglowodanów, możesz zapomnieć o zdrowej, zbilansowanej diecie. W szczególności fakt, że wegetarianizm i post pomagają schudnąć, jest absolutnym mitem".

"Nie jest również prawdą, że można schudnąć w jamie brzusznej, wykonując ćwiczenia brzucha i nie dostosowując diety. A bardzo powszechnym mitem jest to, że trzeszczenie jest dobre. Jeśli ciało boli po treningu, oznacza to, że mięśnie zostały poważnie uszkodzone i wymagają dłuższej regeneracji" - dodaje ekspert.

Na pytanie, dlaczego tak się dzieje, że są ludzie, którzy codziennie jedzą kotlety na obiad i są szczupli, podczas gdy inni przybierają na wadze od samego zapachu tego mięsa, Lutsenko jest zaskoczony odpowiedzią: "Kotlet na obiad to dobra opcja na odchudzanie, zwłaszcza jeśli jest to kurczak, a na talerz dodajemy więcej warzyw. Ogólnie rzecz biorąc, gdybyśmy mieli sfilmować wszystko, co dana osoba je w ciągu dnia i matematycznie obliczyć liczbę spożywanych kalorii, równowagę białek, tłuszczów i węglowodanów, a także wziąć pod uwagę aktywność fizyczną i typy ciała, nie znaleźlibyśmy żadnych cudów.

''Kotlet na obiad to dobra opcja na odchudzanie''. Anita Lutsenko zaskoczyła sposobami na odchudzanie latem

"Wszystko na tej planecie rządzi się prawami fizyki, które mówią, że energia nie może pochodzić znikąd" - kontynuuje Lutsenko - "Jeśli ciało przechowuje tłuszcz jako rezerwę energetyczną, powiedzmy na brzuchu, biodrach lub ramionach, oznacza to, że dana osoba zużyła zbyt dużo energii, a jej reszta trafiła do rezerwy. Innym problemem jest to, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że 100 gramowy kawałek ciasta ma więcej tłuszczu i kalorii niż zupa z klopsikami, chleb, sałatka, kasza gryczana i owoce".

Anita Lutsenko podzieliła się prostymi i skutecznymi sposobami na odchudzanie latem: "Przede wszystkim radziłabym włączyć co najmniej 15-minutowy trening do codziennej rutyny i iść spać przed 22:00, aby się wyspać, zwłaszcza jeśli w nocy możesz odczuwać niepokój. Ogólnie rzecz biorąc, reżim jest kluczem do sukcesu, więc jeśli będziesz jeść konsekwentnie trzy razy dziennie bez przekąsek, poprawi się zarówno Twoja dieta, jak i kondycja ciała".

Ekspert zauważył, że ważny jest również stan psycho-emocjonalny danej osoby, ponieważ "nic tak nie prowokuje szybkiej utraty wagi i braku przyrostu masy ciała, jak stan nerwowy". "Więc kiedy zauważam, że dana osoba traci dużo na wadze, zawsze pytam ją, czy czuje się dobrze i czy potrzebuje mojego moralnego wsparcia".

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków