English
русский
Українська

Trending:

Strzeż się oszustw internetowych: jak uchronić się przed zakupem fałszywych luksusowych perfum

Maria SzewczukDama
Luksusowe perfumy są szczególnie popularne wśród oszustów. Źródło: Pexels

Rozwój handlu elektronicznego to globalny trend, który otrzymał potężny impuls podczas epidemii COVID. Wojna na pełną skalę ostatecznie zmieniła podział między handlem offline i online na korzyść tego drugiego.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby oszustwa internetowe nie kwitły wraz ze wzrostem sprzedaży online. Pisaliśmy już o tym problemie wiele razy, ale niestety pozostaje on palący. Proponujemy zrewidować listę "zasad bezpieczeństwa" zakupów online na przykładzie luksusowych perfum, które są szczególnie "popularne" wśród oszustów. W opracowaniu tej listy pomogli eksperci BROCARD, którzy znają wszystkie pułapki krajowego rynku perfum i kosmetyków.

Strzeż się oszustw internetowych: jak uchronić się przed zakupem fałszywych luksusowych perfum

Zasada 1: Wybierz wiarygodny sklep internetowy. Markowych produktów należy szukać tam, gdzie mają do tego prawo: na platformach internetowych marek i na stronach oficjalnych przedstawicieli. Dlatego wybieraj znanych i renomowanych sprzedawców - tych, którzy zwykle mają fizyczne sklepy, do których możesz się udać, aby zobaczyć flakon swoich wymarzonych perfum "na żywo". Weź go do ręki. Poczuj, jak zapach "brzmi" na Twojej skórze.

Zasada 2: Nie daj się nabrać na "wyjątkowe oferty"! Kanały mediów społecznościowych często zawierają niezwykle atrakcyjne oferty. "Ostateczna wyprzedaż w związku z likwidacją magazynu", "90% zniżki na wszystkie perfumy", "Elitarne perfumy w jednej cenie 299 UAH". Takie reklamy powinny być traktowane jako sygnały ostrzegawcze. Światowe marki nigdy nie sprzedają swoich unikalnych produktów w cenie płynu do mycia naczyń.

Za 10-15 euro można kupić tylko podróbkę wykonaną przez lokalnych "ekspertów od perfum" w podziemnym warsztacie. Filmy z takimi produkcjami można znaleźć na YouTube, ale jest mało prawdopodobne, abyś czerpał jakąkolwiek estetyczną przyjemność z ich oglądania.

Strzeż się oszustw internetowych: jak uchronić się przed zakupem fałszywych luksusowych perfum

Zasada 3: "Patrz na ręce" - sprawdź źródło . Reklamy z super rabatami "na wszystko naraz" można zazwyczaj znaleźć na tajemniczych stronach internetowych, których nazwa nic nie mówi. Koniecznie kliknij link do reklamy, która obiecuje Gucci za 299 hrywien. Czy jest to oficjalna strona marki, czy strona sprzedawcy upoważnionego do sprzedaży tej marki na Ukrainie? Czy nazwa tej witryny jest zgodna z nazwą w reklamie? Oszuści mogą podszywać się pod znaną markę, taką jak BROCARD. W jakim kraju i w jakiej domenie zarejestrowana jest strona sklepu? Pamiętaj, że oficjalne strony internetowe ukraińskich firm mają adres "companyname.ua".

Zasada 4. Nie kupuj perfum na kran lub na kieliszki. Więcej o tych schematach sprzedaży można przeczytać tutaj. Internet i Instagram aktywnie oferują perfumy znanych światowych marek na kieliszki. Argument: dlaczego miałbyś kupować butelkę o pojemności 100 ml? Po pierwsze, jest bardzo drogi. Po drugie, jeśli zapach jest nieznany, może się nie spodobać. Lepiej kupić kilka zapachów po 2-3 ml, aby przetestować różne kompozycje.

Czy to ma sens? Wydaje się, że tak. Pojawiają się jednak pytania. Jaka technologia jest wykorzystywana w procesie destylacji? Czy przestrzegane są podstawowe normy sanitarne? Czy smak jest oryginalny? Nie da się tego sprawdzić.

Jeśli chodzi o rozlewanie "drogich perfum" z litrowych pojemników gdzieś na przejściu dla pieszych, to czy na serio myśleliście, że właściciele marek Dior, Armani i Gucci będą rozdawać swoje perfumeryjne arcydzieła w "beczkach", dosłownie jak piwo? Jeśli zainteresujesz się tak "atrakcyjną" ofertą, kupisz tanią podróbkę, która może powodować problemy zdrowotne.

Strzeż się oszustw internetowych: jak uchronić się przed zakupem fałszywych luksusowych perfum

Wnioski: "Gra w ruletkę" z internetowymi oszustami, którzy nieustannie szlifują swój "profesjonalizm", to niebezpieczny i beznadziejny biznes. Niemożliwe jest zidentyfikowanie podróbki na podstawie zdjęcia na ekranie. Dlatego jedynym rozsądnym wyjściem jest kupowanie luksusowych perfum od autoryzowanych sprzedawców: offline lub online. Jeśli chodzi o cenę, można znaleźć zniżki na oficjalnych stronach internetowych. Na przykład BROCARD. UA okresowo oferuje zniżki do 70%, a tutaj masz gwarancję zakupu oryginału.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora