English
русский
Українська

Trending:

Jak wykonać w pełni wodoodporny makijaż: główne wskazówki

Yulia PoteriankoDama
Prawidłowo wykonany makijaż przetrwa nawet wycieczkę na plażę. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Nowoczesne produkty kosmetyczne umożliwiają stworzenie naprawdę trwałego makijażu, który nie łuszczy się, nie rozmazuje i jest odporny na wilgoć. Aby jednak stworzyć prawdziwie wodoodporny makijaż, należy nie tylko używać odpowiednich produktów, ale także prawidłowo je nakładać.

Profesjonalni wizażyści twierdzą, że dobrze wykonany makijaż wytrzyma deszcz, upał i treningi na siłowni. OBOZ.UA zebrał ich wskazówki, jak stworzyć taki makijaż i nie martwić się o niego nawet w najbardziej pracowity dzień.

Nie pomijaj podkładu

Podkład nie tylko przygotowuje skórę do nałożenia kosmetyków. Tworzy gładką bazę pod makijaż, pomagając mu pozostać na twarzy lepiej i dłużej. Wybierz produkt na bazie silikonu, jeśli chcesz stworzyć barierę między skórą a pigmentami, które są odporne na wodę.

Preferuj wodoodporne formuły

W upale, gdy skóra poci się i sama uwalnia wilgoć, wodoodporny tusz do rzęs, eyeliner i podkład nie rozmazują się. Będą również odporne na działanie wody z otoczenia. Jeśli wiesz, że będziesz nosić makijaż w warunkach wysokiej wilgotności, wybierz te produkty.

Odpowiednie nakładanie produktów

Aby zwiększyć trwałość makijażu, należy odpowiednio nakładać produkty do makijażu. Zacznij od lekkiego podkładu lub przyciemnianego kremu nawilżającego i użyj go jako bazy. Następnie nałóż puder utrwalający. Taka aplikacja pomaga stworzyć barierę, która chroni makijaż przed wodą i zapewnia jego trwałość.

Wybieraj pomadki w płynie o matowym wykończeniu

Bardzo trudno jest zachować kolor ust, ponieważ są one w ciągłym ruchu i często czegoś dotykają: naczyń podczas jedzenia i picia lub ust innych osób podczas całowania. Najbardziej trwałą formułą szminki jest płynna szminka o matowym wykończeniu. Taki produkt zapewnia intensywny kolor, który nie niszczy się nawet pod wpływem wody. Nie będziesz musiała ciągle poprawiać makijażu. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym nawilżeniu ust, ponieważ produkt ten może powodować ich wysuszenie.

Kup bibułki do makijażu

Oczywiście możesz poprawić makijaż wacikiem, serwetką, a nawet palcem, ale najskuteczniejszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest specjalna bibułka. Pochłaniają one wilgoć i tłuszcz bez wpływu na produkty do makijażu. Miej więc zawsze pod ręką paczkę takich chusteczek, jeśli wiesz, że twój makijaż może spłynąć.

Użyj sprayu utrwalającego

Po zakończeniu nakładania makijażu utrwal go specjalnym sprayem. Rozpyl produkt na całej twarzy i nie dotykaj go, dopóki całkowicie nie wyschnie. W ten sposób makijaż będzie dodatkowo chroniony przed różnymi czynnikami zewnętrznymi: od dotykania rąk po ciepło i wodę.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora