English
русский
Українська

Trending:

Jak wykonać makijaż dla różnych kształtów oczu: wskazówki od profesjonalistów

Yulia PoteriankoDama
Różne kształty oczu wymagają różnego podejścia do makijażu. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Być może zauważyłaś, że u niektórych kobiet makijaż oczu utrzymuje się przez cały dzień, podczas gdy u innych szybko spływa, rozmazuje się i traci swój wygląd. Kluczem do rozwiązania tego problemu może być struktura Twoich oczu.

Skuteczność stosowania różnych produktów i technik aplikacji zależy od tego, jak głęboko osadzone są oczy, jaki jest ich krój i cechy powieki. OBOZ.UA zebrał porady ekspertów dotyczące wykonywania makijażu oczu w zależności od ich kształtu.

Oczy z uniesionymi kącikami

Wizualnie narysuj poziomą linię przechodzącą przez środek źrenicy. Jeśli wewnętrzne kąciki znajdują się na lub poniżej tej linii, a zewnętrzne kąciki są wyżej, masz oczy z uniesionymi kącikami. Ten kształt dobrze nadaje się do cienkich strzałek, które podkreślą tę piękną cechę. Możesz także delikatnie pokolorować dolne rzęsy, aby jeszcze bardziej wyróżnić oczy.

Oczy z obniżonymi kącikami

Jeśli masz odwrotną sytuację - zewnętrzny kącik oka znajduje się na niższym poziomie - masz oczy z obniżonymi kącikami. Aby pięknie zrównoważyć ten kształt, nałóż jasne i cieliste odcienie na wewnętrzną część powieki i ciemniejsze odcienie na zewnętrzną krawędź.

Narysuj głębszy cień wzdłuż dolnej linii rzęs za pomocą wąskiego, zwężającego się pędzelka. Gdy doprowadzisz tę linię do zewnętrznego kącika, kontynuuj unoszenie i przesuwanie w kierunku skroni, aby stworzyć miękką, pudrową strzałkę skierowaną w górę. Wykonaj kilka prób, aby znaleźć odpowiednią długość ogona, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Okrągłe oczy

Spójrz na siebie bezpośrednio w lustrze. Jeśli widzisz białą smugę pod tęczówką, masz okrągłe oczy. Możesz bezpiecznie pomalować linię wodną dolnej powieki ciemnym eyelinerem i nie sprawi to, że twoje oczy będą wyglądać na małe. Wybierz jednak produkt wodoodporny, aby nie ścierał się w ciągu dnia. Powstrzymaj się również od nakładania ciemnych cieni w załamaniu powieki, nakładaj je tylko na ruchomą część powieki, aby stworzyć równowagę.

Oczy z kapturem

W tym kształcie skóra lekko zwisa nad powieką. Może zakrywać ruchomą część powieki z powodu zmian związanych z wiekiem, a ten kształt może być również spowodowany masywnym łukiem brwiowym, a także dużą głębokością fałdu. Cienkie strzałki pod zwisającymi powiekami są całkowicie niewidoczne i mogą również rozmazywać się z powodu kontaktu ze skórą. Nie wstydź się więc i spraw, by były grubsze i bardziej wyraziste. Obficie pomaluj też rzęsy tuszem. Makijaż ten otworzy oko szerzej i sprawi, że spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

Oczy w kształcie migdałów

Jeśli patrzysz bezpośrednio na siebie w lustrze i nie widzisz białek oczu powyżej lub poniżej tęczówki, ponieważ są one lekko zakryte przez powieki, oznacza to, że masz oczy w kształcie migdałów. Jest to najbardziej uniwersalny kształt, który można podkreślić na wiele różnych sposobów. Prawie każda technika eyelinera będzie dla Ciebie odpowiednia. Klasyczny makijaż z jasnym kącikiem wewnętrznym i przyciemnionym kącikiem zewnętrznym, kocie oko lub ostre strzałki: możesz wybrać wszystko. Nie zapomnij jednak o odpowiednim narysowaniu rzęs, aby stworzyć kompletny wygląd.

Azjatyckie oczy

Azjaci mają nietypowo długą fałdę górnej powieki, która tworzy tak zwany epicanthus. Górna powieka pod nim pozostaje prawie całkowicie niewidoczna. Dlatego główny nacisk w przypadku tej struktury oka powinien być położony na rzęsy. Podkręć je, użyj tuszu do rzęs, aby uzyskać ekstremalną objętość i pomaluj linię wodną górnej powieki. Aby prawidłowo nałożyć cień do powiek, zacznij od podkładu, który zapewni mu gładką i stabilną bazę. Następnie nałóż odblaskowy cień do powiek na powiekę, zaczynając od linii rzęs, wykonując pionowe pociągnięcia, aby wzmocnić kolor. I nie odmawiaj sobie pięknego połysku.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Niedroga i szybka wersja dania dla smakoszy
Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Nie mniej smaczne i satysfakcjonujące niż słone
Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Znacznie łatwiejsze niż te z klasycznego ciasta