English
русский
Українська

Trending:

Idealny letni makijaż dla cery tłustej: sekrety makijażystki Kim Kardashian

Yulia PoteriankoDama
Tłusta skóra może stać się jeszcze bardziej tłusta latem, a makijaż powinien to uwzględniać. Źródło: Stworzony z AI

Jeśli masz tłustą cerę, latem makijaż może być wyzwaniem. Gorąca pogoda powoduje, że skóra produkuje jeszcze więcej sebum, a twarz staje się błyszcząca, a produkty do makijażu wyciekają i spływają.

Jednak wizażystka Ash K. Holm, która współpracowała z takimi gwiazdami jak Kim Kardashian, Khloe Kardashian, Ariana Grande i Megan Fox, twierdzi, że istnieje rozwiązanie tego problemu. Powiedziała E! News o swoich wskazówkach i sztuczkach.

Według Ash, wystarczy dodać jeden mały akcent do zwykłej rutyny makijażu - nałożyć kremowy róż na puder. Dobrze je rozetrzyj i nałóż cienką warstwę sypkiego pudru, aby utrwalić makijaż. Pomoże to uniknąć tłustego połysku i sprawi, że makijaż będzie bardziej trwały.

To samo możesz zrobić z kremowym rozświetlaczem. Ale między tymi dwoma produktami dekoracyjnymi trzeba będzie wybrać wszystko zależy od wizerunku, który chcesz stworzyć.

Dlaczego nie możesz mieć obu? Ze względu na inną letnią zasadę wizażystów. Latem zaleca, aby osoby z tłustą skórą używały jak najmniej produktów do makijażu. Im cieńsza warstwa makijażu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się z nim stanie.

Holm sugeruje również nakładanie pudru utrwalającego na wszystkie obszary twarzy, które mogą ucierpieć w upale, jeśli masz tłustą skórę. Należy jednak wybrać produkt o jak najdrobniejszym zmieleniu, w przeciwnym razie można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

I na koniec, nie zapomnij o sprayu utrwalającym makijaż. Ash zaleca dwie warstwy. Nałóż ją za pierwszym razem, a gdy wyschnie, użyj puszka, aby wetrzeć trochę pudru w spray, aby uzyskać efekt ujędrnienia. Następnie, po wyschnięciu, powtórz rozpylanie. Ale tym razem poczekaj, aż całkowicie wyschnie.

Wcześniej OBOZ.UA powiedział, jakie błędy w stosowaniu szminki sprawiają, że jesteś starsza.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Niedroga i szybka wersja dania dla smakoszy
Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Nie mniej smaczne i satysfakcjonujące niż słone
Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Znacznie łatwiejsze niż te z klasycznego ciasta