English
русский
Українська

Trending:

Jakie sztuczki są stosowane w sprzedaży kosmetyków: jak nie dać się nabrać

Yulia PoteriankoDama
Za każdym razem, gdy kupujesz kosmetyk, zastanów się, czy rzeczywiście przyniesie ci on korzyści. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Kupowanie kosmetyków jest zawsze aktem dbania o siebie, dlatego zakupy kosmetyków sprawiają, że czujemy się tak dobrze. Jednocześnie jednak istnieje ryzyko, że damy się ponieść emocjom i kupimy produkt, który jest nie tylko niepotrzebny, ale czasem nawet niebezpieczny dla skóry.

Eksperci od makijażu wiedzą, jakie chwyty marketingowe sprawiają, że wydajemy za dużo w sklepach kosmetycznych. OBOZ.UA opracował listę głównych sztuczek marketingowych i zaleceń, jak je obejść.

Etykiety "organiczne" i "naturalne"

Istnieje opinia, że wszystko, co naturalne, jest zdrowsze niż chemikalia, a organiczny oznacza coś naturalnego w kwadracie. W rzeczywistości liczy się nie tyle pochodzenie, co jakość substancji w kosmetykach. Ponadto naturalne ekstrakty i składniki często uczulają. Dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na konkretny skład. Produkt powinien zawierać substancje, które są pożyteczne dla skóry i rozwiązują problemy, których potrzebujesz. Wszelkie dodatkowe etykiety na kosmetykach to najprawdopodobniej chwyt marketingowy, który ma skłonić Cię do zakupu kolejnego słoiczka.

Podział na kategorie wiekowe

Procesy starzenia w każdym organizmie przebiegają inaczej. Wpływają na nie również indywidualne cechy zdrowotne, nawyki, styl życia itp. Dlatego etykiety "30+", "40+", "50+" itp. na kosmetykach są zupełnie pozbawione sensu. Nie można sobie wyobrazić sytuacji, w której w dniu następnych urodzin po prostu pakujesz i wyrzucasz wszystkie swoje kosmetyki, ponieważ z nich wyrosłaś. Tak więc, ponownie, nie skupiaj się na takich etykietach, ale na składzie produktów. Wybieraj te, które zawierają składniki, których potrzebujesz.

Dla wszystkich rodzajów skóry

Tylko jedna substancja jest zdecydowanie odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry - woda do picia i mycia. Pozostałe składniki powinny być dobierane indywidualnie. Pamiętaj, że nie ma produktów absolutnie uniwersalnych. Nawet krem dla niemowląt może wywołać niepożądaną reakcję. Przed zakupem kosmetyków zawsze zastanów się, jakie są Twoje cele (nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna, kontrola zmarszczek, rozjaśnianie pigmentacji itp.) Wybieraj produkty, które rozwiązują te problemy. Jeśli jednak produkt, który ma być uniwersalny, odpowiada ci, nie spiesz się, aby porzucić go na rzecz czegoś bardziej wyspecjalizowanego. Nie skupiaj się na obietnicach reklamowych, ale na rzeczywistych rezultatach.

Porady od celebrytów

Wykorzystywanie znanych osób do reklamowania niektórych produktów to bardzo stara i zawsze działająca sztuczka. Ale kiedy patrzysz na plakat, zawsze pamiętaj, że celebryta na nim przedstawiony nie wie dokładnie, z jakimi problemami skóry lub włosów się borykasz. Nie ma nic złego w przyciąganiu uwagi do twarzy w reklamie. Kolejnym krokiem powinno być jednak dogłębne zapoznanie się z proponowanym produktem. W ten sposób nie popełnisz błędu.

Dwa w cenie jednego

Kto z nas nie lubi zniżek, promocji i okazji? Co więcej, korzystanie z nich jest jedną z ważnych zasad wiedzy finansowej. Nie należy jednak zmiatać z półek wszystkiego, co ma napis "dwa w cenie jednego" lub kuszącą cenę. Zawsze zwracaj uwagę na to, jak długo produkt może być przechowywany - czy zdążysz zużyć dwa opakowania przed upływem daty ważności. I nie kupuj czegoś, czego tak naprawdę nie potrzebujesz, tylko dlatego, że jest na wyprzedaży lub w specjalnej ofercie.

Moda na niektóre produkty

Pamiętasz, jakiś czas temu panował powszechny trend na używanie wody micelarnej lub olejków hydrofilowych. Wszyscy kupowali te produkty oczyszczające, bo reklamy i blogerki przekonywały o ich cudownym działaniu. W rzeczywistości okazało się, że woda micelarna ma dość ograniczone działanie i wymaga spłukania, a olejki hydrofilowe mogą powodować problemy z porami i trądzik na niektórych typach skóry. Dlatego za każdym razem, gdy słyszysz o pojawieniu się jakiegoś niesamowitego produktu, przestudiuj dokładniej tę kwestię przed jego zakupem.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora