English
русский
Українська

Trending:

Zbiory są znacznie większe: eksperci uznali najbardziej płodną odmianę bakłażana

Alina MilsentStyl życia
Bakłażan w ogrodzie. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Bakłażany to dość wymagające warzywa. Aby uzyskać obfite i wysokiej jakości plony, należy zwrócić uwagę na oświetlenie, kwasowość gleby i odpowiednie nawożenie.

Doświadczeni ogrodnicy zalecają również wybór odmiany, która jest szczególnie produktywna. Przeczytaj artykuł OBOZ.UA na temat najbardziej urodzajnej odmiany bakłażana do sadzenia w ogrodzie.

Urodzajna odmiana

Eksperci zalecają zwrócenie uwagi na odmianę, która charakteryzuje się względną bezpretensjonalnością w pielęgnacji i wysokiej jakości płodnością. "Diamond" przyciąga uwagę rolników przede wszystkim ze względu na swoją wydajność i smak.

Krzewy osiągają wysokość 50-60 cm, a jednocześnie mają dużą liczbę owoców. Warzywa mają owalno-cylindryczny kształt i ciemnofioletowy kolor z elastyczną powierzchnią.

Smak jest bogaty, łagodny i dobrze komponuje się z wieloma dodatkami, od sałatek po dania gorące. Odmiana ta jest również używana do konserwowania.

Jak uprawiać bakłażany

Odmiana Diamond jest dość łatwa w uprawie, ponieważ jest wysoce odporna na szkodniki i choroby grzybowe. Jest to odmiana śródsezonowa o okresie wegetacji wynoszącym 110-130 dni. Owoce mają zazwyczaj 14-18 cm długości i 6-8 cm średnicy. Środek jest zielonkawo-biały, bez goryczy.

Bakłażany to rośliny ciepłolubne, światłolubne i wilgociolubne. Powinny być uprawiane przez sadzonki i sadzone w ogrodzie w ciągu 60-70 dni.

Nasiona zaczną kiełkować w temperaturze co najmniej +15°C, podczas gdy optymalna temperatura dla wzrostu i rozwoju wynosi +25-30°C.

Uwaga: jeśli temperatura powietrza spadnie do +12°C, wzrost bakłażanów znacznie spowolni, a przy 0°C rośliny obumrą.

  • Ilość wysiewu: 0,2-0,3 g na 1 metr kwadratowy.
  • Głębokość siewu: 0,5 cm.
  • Rozstaw rzędów: 70 cm.

Subskrybuj kanały OBOZ. UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Najprostsze połączenie produktów
Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Potrzebujesz jednego bardzo prostego składnika