English
русский
Українська

Trending:

Aromat na całą ulicę: jakie kwiaty posadzić w kwietniku na lato

Alina MilsentStyl życia
Jakie kwiaty posadzić w kwietniku. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Kwiecień to najlepszy czas na aranżację ogrodu. Ważne jest, aby zadbać o nawożenie gleby, podlewanie trawnika i sadzenie kwiatów na rabatach. Każdy ma swoje ulubione rośliny ozdobne: niektórzy lubią różnorodne odcienie, podczas gdy inni wolą eleganckie monochromatyczne kolory.

Jeśli chcesz, aby Twoje rabaty kwiatowe były pełne bogatych aromatów latem, powinieneś zwrócić uwagę na pachnące kwiaty. OBOZ.UA podpowiada, jakie rośliny należy posadzić w kwietniku, aby cała ulica mogła poczuć ich aromat.

Jaśmin

Jaśmin ma niesamowity aromat i wysokie stężenie olejków eterycznych. Te ostatnie są wykorzystywane w różnych dziedzinach: od kosmetyków po aromaterapię. Dzięki pracom hodowlanym powstały dziesiątki odmian jaśminu różniących się kształtem kwiatów. Kolor kwiatów jest nie tylko biały, ale także bladokremowy. Wielkość krzewów również jest zróżnicowana: od niewysokich do 2-3 metrowych, dzięki czemu zawsze można wybrać odmianę najlepiej pasującą do ogrodu.

Alyssum

Alyssum to niedoceniana, ale dość interesująca roślina. Jest to łatwa w uprawie roślina jednoroczna, która nie powinna być trudna w pielęgnacji. Nasiona można sadzić zarówno w otwartym terenie, jak i jako sadzonki, a okres kwitnienia przypada na lato. Kwiaty alyssum są uwielbiane przez pszczoły i inne zapylacze. Kwiaty alyssum wyglądają trochę jak kwiatostany floksów wiechowatych, ale ogólnie rzecz biorąc, otrzymasz niesamowity kwiatowy dywan.

Wisteria

Wisteria jest często używana do ozdabiania łuków i innych pionowych konstrukcji. Pędy mogą rozwijać się w różnych kierunkach, a kwiaty można wykorzystać do tworzenia pięknych aranżacji. Wisteria jest używana do oplatania krat, ogrodzeń, ścian domów itp. Najpopularniejsze odmiany to biała i fioletowa. Kwitnienie trwa od końca maja do początku czerwca.

Gardenia

Gardenia to ciepłolubny i dość kapryśny kwiat. Zazwyczaj uprawiana jest jako roślina doniczkowa. Doświadczeni ogrodnicy twierdzą jednak, że gardenie można sadzić na rabatach kwiatowych w ciepłym sezonie i zabierać je do domu na zimę. Gardenia kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami. Rośliny te najlepiej rosną w glebie bogatej w minerały. Gardenia lubi wilgotną glebę i dużo światła słonecznego. Zapach gardenii nie jest nachalny, umiarkowanie intensywny i po prostu niezapomniany. Ze względu na swoją oryginalność i bogactwo, olejki eteryczne z gardenii są często wykorzystywane w kompozycjach perfumeryjnych.

Lilia

Lilie mają bardzo wyraźny i intensywny aromat. Nowoczesne hybrydy naprawdę imponują różnorodnością orientalnych, delikatnych, słodkich nut zapachowych. Przeciętnie średnica kwiatów wynosi około 7-10 cm, a stężenie zapachu jest tak wysokie, jak to tylko możliwe. Kwiaciarnie radzą zwrócić uwagę na orientalną lilię Magic Star lub równie atrakcyjną Salmon Star.

Wcześniej OBOZ.UA powiedział, jak wyhodować luksusową różę krzewiastą w doniczce.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków