English
русский
Українська

Trending:

Najzdrowsze płatki śniadaniowe

Iryna MelnichenkoLS Food
Owsianka na śniadanie
Owsianka na śniadanie

Jedzenie owsianki na śniadanie to bardzo dobra tradycja, ponieważ zboża są ogólnie bardzo zdrowe dla organizmu. Na przykład, jeśli jesz płatki owsiane na śniadanie, nie tylko nie przytyjesz, ale także pomożesz swojemu żołądkowi. Nie zapominajmy, że dzięki zbożom organizm jest w stanie się oczyścić, pozbyć toksyn i toksyn, a także służą one jako dobre narzędzie do odchudzania.

Zespół redakcyjny FoodOboz przygotował listę zbóż, które są zalecane na śniadanie, aby uzyskać jeszcze więcej korzyści.

1. Płatki owsiane

Płatki owsiane

To zboże jest obowiązkowe dla dzieci, ponieważ jest bogate w żelazo i potas, które są niezbędne dla organizmu dziecka.

Jeśli jesteś na diecie, jest to również świetne rozwiązanie, ponieważ zawiera "wolne węglowodany", a dzięki nim możesz zapomnieć o głodzie przez długi czas i uzyskać zastrzyk energii na kilka godzin, ale nie przybierzesz na wadze.

Płatki owsiane można jeść z mlekiem, w tym z mlekiem roślinnym, a także robić z nich naleśniki owsiane, dodawać do jogurtu czy piec ciasta.

2. Gryka

Kasza gryczana może być spożywana na śniadanie, obiad i kolację

Jest to absolutnie dietetyczny i bardzo zdrowy produkt, z dużą ilością magnezu, potasu i witamin PP. Ma niską zawartość cukru, dzięki czemu jest odpowiednia dla osób z cukrzycą.

Bardzo dobrze jest jeść kaszę gryczaną rano, "naładuje" ona organizm energią na kilka godzin i złagodzi głód.

3. Ryż

Kasza ryżowa doskonale usuwa toksyny z organizmu i powinna być spożywana w przypadku chorób przewodu pokarmowego. Spożywanie brązowego ryżu poprawi kondycję włosów, skóry i paznokci.

Ponadto zboże jest bogate w węglowodany złożone i skrobię, które przyczyniają się do szybkiej sytości.

4. Proso

Proso jest bardzo dobre dla organizmu

Kasza jaglana poprawia metabolizm organizmu, a także zawiera dużo cynku, miedzi i witamin, które mają korzystny wpływ na układ nerwowy. Jest bardzo odpowiednia dla diet i ma niską zawartość tłuszczu. Gotuje się bardzo szybko i jest idealną opcją na śniadanie.

5. Kukurydza

Jest bogata w błonnik, który stymuluje pracę jelit i nie zawiera glutenu, więc kaszka kukurydziana jest doskonałym wyborem do diety i żywności dla niemowląt.

Ponadto nasycenie węglowodanów w naczyniu nie pozwala na pojawienie się głodu przez długi czas, więc dobrze nadaje się na śniadanie.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora