English
русский
Українська

Trending:

10 błędów w pielęgnacji skóry, które prowadzą do starzenia: pozbądź się ich teraz

Alina MilsentDama
Jak dbać o skórę. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Błędy w pielęgnacji skóry mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje. Na przykład, jeśli używasz produktów, które nie są odpowiednie dla Twojego typu skóry, możesz doświadczyć podrażnienia. Jeśli jednak przestaniesz używać tych produktów i zaczniesz bardziej dbać o swoją rutynę pielęgnacyjną, bariera ochronna skóry szybko się zregeneruje.

Jeśli jednak regularnie popełniasz błędy, szkody mogą narastać - a niektóre z nich będą miały nieodwracalne konsekwencje. Eksperci powiedzieli nam, jakich błędów w pielęgnacji skóry należy unikać.

Ochrona przeciwsłoneczna

Ciągłe zapominanie o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej i wystawianie skóry na działanie promieni UV może spowodować poważne szkody dla zdrowia. Obejmuje to wyższe ryzyko zachorowania na raka skóry, a także zmiany estetyczne, takie jak przebarwienia oraz pojawienie się drobnych linii i zmarszczek. Codzienne stosowanie filtrów SPF 30 lub wyższych to najlepszy sposób na uniknięcie szkodliwych skutków ekspozycji na słońce.

Ponowna aplikacja

Pamiętaj o ponownym nałożeniu kremu przeciwsłonecznego. Produkt ten powinien być odnawiany co dwie godziny. Zamiast nakładać płynny krem, który może zrujnować makijaż, wersja w proszku zapewni niezbędną ochronę przeciwsłoneczną bez uszczerbku dla ogólnego wyglądu.

Nadmierne lub niewystarczające złuszczanie

Peeling nie jest łatwą procedurą. Niewystarczające złuszczanie pozostawi martwe komórki naskórka, które sprawią, że twarz będzie wyglądać matowo. Z kolei nadmierne złuszczanie usunie warstwę ochronną, co doprowadzi do zaczerwienienia i podrażnienia. Dermatolodzy zalecają złuszczanie łagodnym chemicznym środkiem złuszczającym (dobrym przykładem jest kwas glikolowy) nie częściej niż trzy razy w tygodniu.

Pozycja podczas snu

Poduszka faktycznie prowadzi do pojawienia się zmarszczek na skórze. Ponadto poduszka może zawierać zarazki, bakterie, sebum i roztocza. Jeśli twarz wejdzie w kontakt z poszewką na poduszkę, która nie była prana przez kilka dni, skóra może również stać się bardziej podatna na wypryski. Eksperci twierdzą, że spanie na plecach pozwala zachować młody wygląd skóry. Warto również kupić satynową lub jedwabną poszewkę na poduszkę.

Niewłaściwe stosowanie produktów

Przed nałożeniem produktów na skórę należy uważnie przeczytać instrukcję. Przy niewłaściwym stosowaniu nawet drogie serum wysokiej jakości nie będzie w stanie odpowiednio odżywić i oczyścić twarzy.

Wybór produktu oczyszczającego

Tylko dlatego, że środek oczyszczający zawiera ostrzejsze składniki, nie oznacza, że oczyści skórę lepiej niż łagodniejsza formuła. Aby pozbyć się nadmiaru sebum i bakterii, nie trzeba wybierać ostrych peelingów ściernych. Będzie to miało odwrotny skutek, pozbawiając skórę olejków eterycznych i zaburzając równowagę olejową.

Stosowanie retinolu

Retinol jest jednym z najlepszych składników do pielęgnacji skóry, co zostało potwierdzone licznymi badaniami. Dermatolodzy twierdzą, że retinol może zwiększyć produkcję kolagenu i pomóc odwrócić oznaki starzenia.

Zbyt częsta zmiana produktów

Aby uzyskać efekt, należy używać produktu przez kilka miesięcy. Powoli wprowadzaj nowe produkty do swojej codziennej rutyny i staraj się nie używać zbyt wielu produktów na raz. Oczywiście, jeśli kosmetyki powodują swędzenie lub podrażnienie, należy z nich zrezygnować.

Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry z substancjami zapachowymi

Wszystkie te aromaty, które są ukryte w kremach nawilżających i serum, są zwykle bezużyteczne. Mogą nawet powodować wysypki, podrażnienia i zaostrzać choroby, takie jak trądzik różowaty. Najlepiej jest wybierać produkty, które są tak naturalne i bezzapachowe, jak to tylko możliwe.

Zarazki z telefonu komórkowego

Pomyśl o wszystkich powierzchniach, których dotyka Twój telefon w ciągu dnia. Teraz pomyśl o tym, jak często Twój telefon znajduje się na Twojej skórze, gdy wykonujesz połączenie. Jeśli nie chcesz, aby brud dostał się na Twoją skórę, częściej wycieraj i dezynfekuj swój telefon.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora