English
русский
Українська

Trending:

8 rzeczy, których nigdy nie powinnaś zakładać na wesele i jak je zastąpić. Obrazy dla inspiracji

Kateryna MalayDama
Wizerunek gościa na weselu powinien być odpowiedni. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Wybór stroju na wesele dla gości to trudne zadanie, w którym łatwo popełnić błąd. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę: dress code, miejsce, pora roku i osobisty styl.

Aby uniknąć łamania etykiety, powinieneś wiedzieć o strojach, których nigdy nie powinieneś wybierać, idąc na czyjeś wesele. Redaktorzy Сosmopolitan opowiedzieli nam o nich.

Biała sukienka

Biel jest tradycyjnie "zarezerwowana dla panny młodej", więc wybór śnieżnobiałej sukienki sięgającej podłogi wśród gości jest uważany za oznakę niegrzeczności. Bardziej odpowiednie będą pastelowe, jasne i kolorowe opcje.

Біла сукня повинна бути лише на нареченій

Dżinsy lub dres

Jeśli zaproszenie nie precyzuje dress code'u nowożeńców, nie oznacza to, że zwykłe jeansy czy dres będą wyglądać dobrze. Zbyt swobodny wygląd pokaże, że gość nie widzi powagi w świętowaniu związku dwóch serc. Jeśli nie masz czasu na wymyślanie skomplikowanych stylizacji, możesz postawić na ponadczasową klasykę. Na przykład podstawowy garnitur, koszulę itp.

Możesz nosić podstawowy garnitur, koszulę

Zbyt odsłaniający strój

Bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz, niewłaściwe jest wybieranie wulgarnych sukienek ze zbyt odsłaniającymi dekoltami na wesele. Ta ceremonia uosabia wartości rodzinne i ciepło, więc zwykle nie ma miejsca na nadmierną seksualność i rozwiązłość ze strony gości. Latem najlepiej sprawdzi się stonowana sukienka z odkrytymi plecami, ramionami lub rozcięciem na nogę.

Powściągliwa sukienka będzie wyglądać odpowiednio

Cekiny, błyskotki i kamienie

Będąc gościem na weselu warto pamiętać, że gwiazdami wieczoru powinna być tylko jedna zakochana para. Suknie wieczorowe mieniące się od stóp do głów, z dużą ilością kamieni i cekinów mogą zostać odebrane jako próba przyćmienia panny młodej. Warto wybrać strój, który nie przyciąga zbytniej uwagi.

Cekiny, błyskotki i kamienie nie powinny być zbyt kolorowe.

Dress code

Jeśli zaproszenie zawiera dress code, zdecydowanie powinieneś go przestrzegać. Być może para chce zrobić zdjęcia w tym samym stylu lub stworzyć specjalną estetykę. Ignorowanie próśb pary będzie uważane za niegrzeczne.

Jeśli zaproszenie zawiera zasady dotyczące ubioru, należy ich przestrzegać

Dziury, rozdarcia i brud

Jedyną rzeczą gorszą od nieodpowiedniego stroju są nieschludne ubrania z dziurami, brudem, rozdarciami itp. Ślub to ważny dzień dla pary i każdy chciałby, aby to wydarzenie było również uroczyste dla gości.

Strój powinien być schludny i czysty

Gołe ramiona

Wielu nowożeńców przywiązuje świętą wagę do swojej ceremonii ślubnej, więc chcieliby zobaczyć skromność od swoich gości. W takich przypadkach należy uszanować miejsce, w którym wymieniane są przysięgi i przynieść nakrycie na ramiona, aby zakryć się przynajmniej w kościele.

Spodnie

Sukienka to piękna, ale nie zawsze praktyczna opcja na wesele. Można ją jednak zastąpić spodniami, jeśli wybierzemy odpowiedni top. Klasyczne spodnie można na przykład uzupełnić bluzką, żakietem lub innym eleganckim elementem garderoby.

Stylizacja ze spodniami również może być odświętna

Wcześniej OBOZ.UA pisał o 9 błędach modowych, które dodają Ci lat.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Inne wiadomości