English
русский
Українська

Trending:

Powszechny błąd w makijażu, który dodaje twarzy lat: wizażystka wymieniła główne "nie"

Alina MilsentDama
Life hacki dla makijażu. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

W naszym dążeniu do atrakcyjnego i promiennego wyglądu często popełniamy błędy, które mogą natychmiast zniweczyć wszystkie nasze wysiłki. Niektóre metody nakładania makijażu mogą wizualnie dodać twarzy kilka lat.

Znany wizażysta Wayne Goss ujawnił popularną technikę makijażu, która w rzeczywistości tylko postarza twarz. Ekspert wyjaśnił również, dlaczego należy unikać nakładania różnych produktów palcami.

Przez dziesięciolecia branża kosmetyczna była zdominowana przez powszechny hack życiowy, który w rzeczywistości nie przynosi żadnych korzyści. Niektórzy niefortunni doradcy zalecają szerokie uśmiechanie się, aby określić obszar aplikacji różu.

"To powszechny błąd, który ludzie popełniają zbyt często. W końcu uśmiech podnosi policzki, a to, co idzie w górę, musi w pewnym momencie spaść. Oznacza to, że rumieniec będzie mniejszy niż to konieczne, a ty będziesz wyglądać starzej" - powiedział Goss.

Powszechny błąd w makijażu, który dodaje twarzy lat: wizażystka wymieniła główne ''nie''

Aby uzyskać młodszy wygląd, Goss radzi, aby makijaż był prosty i spójny. Nadmiar makijażu oznacza, że próbujesz ukryć zbyt wiele pod spodem. Nie należy nakładać wielu warstw podkładu, korektora lub innych produktów, które po prostu uniemożliwiają skórze oddychanie. Efekt maski zdecydowanie nie jest pochlebny. Zamiast tego gęsta konsystencja szybko zapycha zmarszczki na twarzy, tworząc raczej nieatrakcyjny wygląd.

Należy również wybierać wysokiej jakości pędzle, najlepiej z miękkim, gęstym włosiem. Pędzel niskiej jakości będzie miał sztywne włókna, a ogólna konstrukcja spowoduje nierównomierne nakładanie.

"Ważne jest, aby konstrukcja pędzla była dobrze przemyślana, a końcówka chwytała włoski, zapewniając ich gęstość" - wyjaśnia Goss.

Lepiej jest odmówić nakładania makijażu palcami. Z pomocą pędzla można uzyskać lepszą aplikację, która jest niemożliwa do wykonania palcami.

Powszechny błąd w makijażu, który dodaje twarzy lat: wizażystka wymieniła główne ''nie''

Podkład nie powinien być nakładany bezpośrednio na pędzel. Lepiej jest nakładać go na twarz i używać pędzli do blendowania.

Jeśli chodzi o róż do policzków, zasadniczo należy podążać za naturalnymi liniami policzków. Róż należy nakładać na kości policzkowe, a nie na sam policzek.

Ostatnim akcentem jest wysokiej jakości rozświetlacz, który nada skórze blasku i wizualnie odmłodzi twarz.

Wielowarstwowe tonowanie i wyraźne konturowanie to już przeszłość. Obecnie panuje trend na jak najbardziej naturalny makijaż

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora