English
русский
Українська

Trending:

Promienna twarz: jak nakładać bronzer jak profesjonalny wizażysta

Anna OniszczenkoDama
Jak prawidłowo nakładać bronzer na twarz. Źródło: freepik.com

Wszyscy marzymy o nieskazitelnej, promiennej skórze, która emanuje zdrowiem i pięknem. Najlepszym sposobem na osiągnięcie pożądanego efektu jest użycie bronzera.

Wiele kobiet nie nakłada tego produktu na skórę, ponieważ nie wie, jak zrobić to prawidłowo. Dlatego Real Simple podzielił się metodami stosowania bronzera, które natychmiast sprawią, że makijaż będzie wyglądał lepiej.

Prawidłowo nałożony bronzer imituje działanie słońca na skórę i tworzy efekt świeżej, złocistej opalenizny.

Produkt ten jest często mylony z konturowaniem, które służy do pogłębiania cieni na twarzy, ale zasadniczo różnią się one od siebie. Podczas gdy bronzer ma pomarańczowe i złote odcienie z połyskiem lub blaskiem, kontur ma szare odcienie i matowe wykończenie.

Promienna twarz: jak nakładać bronzer jak profesjonalny wizażysta

Gdzie nakładać bronzer?

Jeśli chcesz osiągnąć naturalny rezultat i stworzyć efekt, jakbyś właśnie wróciła z krótkich wakacji, powinnaś nałożyć bronzer na obszary twarzy, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych.

Najpierw nałóż produkt od jednej skroni do drugiej wzdłuż linii włosów, a następnie na kości policzkowe i nos.

Aby uzyskać bardziej opalony i dramatyczny wygląd, nałóż bronzer w kształcie cyfry 3 po obu stronach twarzy, zaczynając od skroni, przesuwając się wokół oka i kończąc pod kością policzkową.

Nie ograniczaj się również do twarzy. Możesz nakładać bronzer na całe ciało, aby wyrównać koloryt skóry i zmniejszyć widoczność blizn, żył i tekstury.

Jak nakładać bronzer

Bronzer w pudrze nakłada się zazwyczaj za pomocą dużego, puszystego pędzla. Przed użyciem tego produktu konieczne jest posiadanie na skórze innych kremowych i płynnych tekstur. Pomoże to uniknąć nierównomiernego pokrycia.

Kremowe lub żelowe bronzery można nakładać palcami, gąbką lub pędzlem do podkładu.

Błędy podczas stosowania bronzera

Zbyt ciemny kolor

Jednym z najczęstszych błędów jest stosowanie zbyt ciemnego bronzera. Wybierz produkt, który jest od jednego do dwóch odcieni ciemniejszy niż naturalny kolor skóry.

Zbyt dużo połysku

Większość bronzerów zawiera iskierki, co jest świetne, ponieważ pomaga uzyskać świeży i promienny efekt. Aby jednak uzyskać bardziej naturalny wygląd, należy używać produktów z minimalną ilością połysku, ponieważ jego nadmiar sprawi, że skóra będzie wyglądać na tłustą.

Zbyt dużo bronzera

Bronzer nigdy nie powinien być nakładany na całą twarz. Nie sprawi on, że będziesz wyglądać na opaloną, ale stworzy efekt maski.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków