English
русский
Українська

Trending:

Czarny lub brązowy eyeliner: jak wybrać idealny na każdą okazję?

Anna OniszczenkoDama
Czarny czy brązowy eyeliner: co lepiej wybrać?. Źródło: freepik.com

Wybór koloru eyelinera może wydawać się drobiazgiem, ale może radykalnie zmienić Twój wygląd. Dlatego ważne jest, aby wybrać go mądrze.

Dwa najpopularniejsze kolory eyelinera to czarny i brązowy. Oba mają swoje zalety i wady, które zostały opisane przez profesjonalnych wizażystów Tomy'ego Rivero i Carly Giglio.

Zalety brązowego eyelinera

Jeśli używasz czerni, twoje opcje makijażu są nieco ograniczone, ale jeśli pracujesz z brązem, masz do wyboru niezliczone odcienie. Jeśli masz zielone oczy, możesz wybrać brąz z czerwoną nutą, aby je podkreślić, a jeśli masz niebieskie oczy, spróbuj użyć miedzianych odcieni.

Ponadto odcienie brązu są z natury jaśniejsze i bardziej subtelne niż czerń. Wyglądają mniej szorstko na osobach o jasnej karnacji i oczach. Dlatego jeśli chcesz wyglądać bardziej naturalnie, wybierz je.

Czarny lub brązowy eyeliner: jak wybrać idealny na każdą okazję?

Zalety czarnego eyelinera

Czarny eyeliner kojarzy się z klasyką, elegancją i śmiałością. Może dodać dramatyzmu każdej stylizacji. Dlatego bardziej efektowne stylizacje, takie jak kocie i przydymione oczy, wyglądają lepiej, gdy są wykonane w kolorze czarnym.

Ponadto, w przeciwieństwie do brązowych odcieni, które są bardziej odpowiednie dla kobiet o jasnej karnacji, włosach itp.

Który eyeliner wybrać?

Wybór między czarnym a brązowym eyelinerem zależy od wielu czynników, w tym stylu, rodzaju koloru i wydarzeń, w których planujesz uczestniczyć.

Z natury czarny kolor jest bardziej intensywny niż brązowy. Pamiętaj o tym i wybierz czarny eyeliner, gdy chcesz uzyskać dramatyczny wygląd, a brązowy eyeliner, aby uzyskać bardziej stonowany wygląd.

Ponadto weź pod uwagę swoje umiejętności makijażu. Jeśli wiesz, jak narysować strzałki z zamkniętymi oczami, to nie ma problemu. Jeśli jednak nie jesteś pewna swoich ruchów, lepiej wybrać brąz.

Jeśli pomylisz się z czarnym eyelinerem w płynie, bardzo trudno będzie go usunąć, ponieważ czarne smugi będą bardzo widoczne i będziesz musiała użyć dużo płynu micelarnego.

Na koniec nałóż oba eyelinery na oczy i zobacz, który z nich bardziej Ci odpowiada.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora