English
русский
Українська

Trending:

Wyrządzić więcej szkód: słynne sztuczki kosmetyczne, które nie przynoszą efektu

Anna OniszczenkoDama
Które hacki kosmetyczne nie są przydatne i dlaczego?. Źródło: Stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji

W świecie urody nieustannie pojawiają się nowe porady i sztuczki dotyczące pielęgnacji twarzy. Niektóre z nich mogą być rzeczywiście pomocne, ale inne po prostu nie przyniosą żadnego efektu.

Wiele z popularnych sztuczek związanych ze stylem życia jest w rzeczywistości szkodliwych i może negatywnie wpływać na stan skóry. Główny naukowiec Absolute Collagen, dr Dave Reilly, przedstawił niektóre z nich.

Łyżeczki do herbaty

Czasami można znaleźć w Internecie sztuczkę, która sugeruje nakładanie zimnych łyżeczek na oczy w celu zmniejszenia opuchlizny i cieni pod oczami. Dr Raleigh nie zaleca jednak stosowania tej metody.

Rzeczywiście, możesz zobaczyć niewielki efekt, ale będzie on krótkotrwały. Ponadto ekstremalne zimno ma negatywny wpływ na delikatną skórę wokół oczu i może powodować podrażnienia.

Jeśli chcesz poradzić sobie z opuchlizną, lepiej użyj specjalnego kremu odżywczego do powiek.

Peelingi cukrowe

Niektórzy ludzie, aby zaoszczędzić pieniądze, wykonują peelingi cukrowe własnymi rękami, mieszając cukier z olejem kokosowym lub wazeliną. Eksperci nie zalecają jednak takiego postępowania, ponieważ można bardzo łatwo uszkodzić skórę.

Zbyt grube lub ostre granulki cukru mogą powodować mikrouszkodzenia skóry, co może prowadzić do podrażnień i powstawania zaskórników.

Lepiej jest wybierać produkty na bazie kwasów, aby skutecznie, ale delikatnie złuszczać skórę.

Pasta do zębów

Dawno, dawno temu w Internecie krążyła informacja, że pasta do zębów może zminimalizować stan zapalny, złagodzić zaczerwienienia i wysuszyć skórę, więc jeśli zastosujesz ją miejscowo na pryszcze, możesz szybciej się ich pozbyć.

Dr Reilly zauważył jednak, że pasta do zębów zawiera składniki takie jak nadtlenek wodoru, soda oczyszczona, środki powierzchniowo czynne i alkohol. Mogą one powodować suchość, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry.

Sok z cytryny

Sok z cytryny ma reputację w Internecie jako składnik, który może rozjaśnić skórę i wyrównać jej koloryt. Ludzie często nakładają go bezpośrednio na twarz lub robią z niego maseczki.

Jednakże, podczas gdy sok z cytryny jest bogaty w witaminę C, jest on również bardzo kwaśny i może zaburzać równowagę pH skóry. Może to powodować podrażnienia i suchość oraz uszkadzać barierę ochronną skóry.

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział o trzech błędach w makijażu, które wizualnie postarzają.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco.

Inne wiadomości