English
русский
Українська

Trending:

Skóra twarzy będzie nieskazitelna: dermatolog nazwał zasadę mycia, która zmieni wszystko

Yulia PoteriankoDama
Prawidłowe oczyszczanie pomoże uzyskać nieskazitelną cerę. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Ani pełnowartościowa pielęgnacja, ani wysokiej jakości makijaż nie są możliwe bez odpowiedniego oczyszczania twarzy. Ale jak dobrze myjesz twarz?

Dr Sharyn Idriss, dermatolog z Nowego Jorku, podzieliła się swoją metodą oczyszczania twarzy na swoim TikToku. Wyjaśniła, jakie trzy kroki pomogą Ci zmienić rutynę pielęgnacji skóry.

Nie pomijaj wieczornego oczyszczania

W ciągu dnia na skórze gromadzi się wiele zanieczyszczeń. Kurz uliczny, sebum i inne składniki są dodawane do produktów do makijażu. Należy je zmyć przed pójściem spać. "Jeśli nie traktujesz swojej twarzy z miłością i szacunkiem, na jaki zasługuje, nikt inny tego nie zrobi. To prawie tak, jakby kupić Astona Martina i nie serwisować go" - opisuje brak wieczornego oczyszczania ekspert.

Prawidłowe wieczorne mycie

Dr Idriss wyjaśnił, że wieczorem należy prawidłowo umyć twarz. Jeśli wykonałaś pełny makijaż, zmyj go odpowiednimi produktami. Sama pianka lub żel nie wystarczą. Usuń makijaż wodą micelarną lub środkiem oczyszczającym na bazie oleju, a dopiero potem przejdź do środka oczyszczającego.

Aby upewnić się, że dobrze oczyściłeś twarz, dermatolog zaleca wykonanie testu białego ręcznika. Przetrzyj nim twarz. Jeśli ściereczka pozostanie czysta, wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Nie myj twarzy rano

Do porannego oczyszczenia twarzy wystarczy sama woda. Nie ma potrzeby stosowania środków czyszczących, mówi dr Idriss. Może to wysuszyć skórę. Ekspert dodał, że ta rada nie jest odpowiednia w przypadku niektórych schorzeń, ale takie warunki są rzadkie, a dla większości ludzi wystarczy po prostu umyć twarz wodą rano.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora