English
русский
Українська

Trending:

Wakacyjny makijaż: jaki makijaż wybrać i jak go utrzymać przez cały dzień

Yulia PoteriankoDama
Świąteczna stylizacja nie musi być trudna do wykonania. Źródło: Stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji

Lato to tradycyjnie sezon świętowania - zaręczyn i ślubów, chrzcin i parapetów, a także innych uroczystości, które ludzie wolą obchodzić, gdy na zewnątrz jest ciepło i można cieszyć się pogodą. Ale jednocześnie istnieje potrzeba stworzenia makijażu, który wytrzyma upał, tańce na świeżym powietrzu, a jednocześnie będzie wyglądał świetnie na zdjęciach zalanych światłem słonecznym.

Wizażyści twierdzą, że jest to całkiem możliwe. Dali kilka wskazówek, jak osiągnąć pożądany efekt. OBOZ.UA zebrał ich zalecenia.

Odrzuć podkład na rzecz korektora

Aby zapewnić prawdziwą trwałość makijażu, wizażyści zalecają porzucenie podkładu i punktowe stosowanie korektora w miejscach, w których jest on naprawdę potrzebny. Reszta skóry powinna swobodnie oddychać. Do rzeźbienia użyj kremowego bronzera i różu - działają lepiej w ciepłe dni, jeśli nałożysz je na świeżo nawilżoną skórę.

Stwórz efekt opalenizny

To wymaga pewnej odwagi, ponieważ nie każdy zaryzykuje połączenie bronzera z różem do policzków. Jednak użycie tej kombinacji produktów stworzy delikatny efekt "muśnięcia słońcem" i iluzję opalenizny, nawet jeśli starannie chronisz się przed słońcem.

Wybieraj produkty wielofunkcyjne

Aby utrzymać makijaż w porządku, musisz zabrać ze sobą na wakacje kilka produktów. Jeśli nie chcesz nosić ze sobą całej torby do makijażu, wybierz produkty, które mogą być używane do wielu celów. Na przykład pomadka w płynie, która może być używana jako szminka, róż, a czasem nawet cień do powiek. Jednocześnie pomoże ci to łatwo uzyskać solidny monochromatyczny wygląd, który jest obecnie bardzo popularnym trendem.

Zadbaj o utrwalenie

Upał i aktywność na świeżym powietrzu mogą szybko zrujnować makijaż, więc bezpieczne utrwalenie jest kluczem do nieskazitelnego wyglądu. Nie zapomnij więc użyć podkładu przed nałożeniem makijażu, użyj specjalnego pudru do utrwalenia produktów i upewnij się, że masz pod ręką spray utrwalający. Preferuj również odporne szminki i niewrażliwy na wodę tusz do rzęs, ponieważ na wakacjach często zdarzają się wzruszające chwile, które doprowadzają nas do płaczu.

Wcześniej OBOZ.UA powiedział , jak prawidłowo wykonać makijaż w upale.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków