English
русский
Українська

Trending:

Wybór idealnego koloru różu do policzków jest łatwy: pomoże w tym sprawdzony life hack

Alina MilsentDama
Jak wybrać idealny kolor różu do policzków. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Techniki makijażu podkreślające naturalne piękno są obecnie w modzie. Era wyraźnego konturowania to już przeszłość. Nacisk przesunął się w stronę naturalności i wyrafinowania. Róż do policzków to najlepszy sposób na stworzenie delikatnego makijażu i dodanie skórze blasku.

Trendy w różu przypominają te, które panowały w latach 90-tych. Eksperci podpowiedzieli nam, jak dobrać idealny kolor, który podkreśli owal twarzy.

Znana wizażystka Emily Grey podkreśliła, że najlepszą techniką jest wybór różu w kilku odcieniach. Era późnych lat 80. i 90. wymagała jasnych akcentów na policzkach.

"Teraz stosujemy koncepcję 'mniej znaczy więcej'. Trend polega na mieszaniu dwóch lub więcej odcieni różu, aby uzyskać pochlebny kolor, zamiast nakładania kilku warstw tego samego odcienia" - powiedziała Grey.

Jeśli chcesz dopasować róż do odcienia skóry, zmieszaj dwa odcienie, aby uzyskać idealne połączenie. Wizażysta Daniel Martin powiedział, że najlepszym sposobem na wybranie odcienia różu jest porównanie go z ustami.

"Sprawdź róż na policzkach, aby zobaczyć, czy jego odcień pasuje do naturalnego koloru ust lub szminki. Jeśli róż jest zbyt jasny lub odwrotnie, należy wybrać inny odcień dla bladej skóry" - radzi Martin.

W przypadku jasnej karnacji lepiej jest użyć mniej różu, aby nie tworzyć zbyt ostrych akcentów. Możesz zacząć od jasnych odcieni różu i mieszać je z ciemniejszymi, bardziej intensywnymi odcieniami, aby znaleźć kolor, który Ci odpowiada.

W przypadku średnich odcieni skóry wizażyści zalecają mieszanie różnych rodzajów różu. "Średnie odcienie skóry są zwykle bardziej opalone, więc połączenie różu i brzoskwiniowego różu będzie na nich wyglądać świetnie" - zaleca wizażystka Cher Webb.

A jeśli masz ciemną skórę, możesz wybrać czerwony lub jagodowy odcień. Możesz nawet spróbować zacząć od odcienia koralowego, a następnie przejść do odcienia jagodowego, aby nieco zrównoważyć kolor.

Nawiasem mówiąc, aby stworzyć atrakcyjny i promienny makijaż, często zaleca się stosowanie zwykłej szminki zamiast różu. OBOZ.UA poinformował, że jest to dość wątpliwa praktyka. Dermatolodzy ostrzegają, że stosowanie produktów do ust na innych częściach twarzy może prowadzić do różnych skutków ubocznych. Niewłaściwe użycie szminki z agresywnymi składnikami może powodować zaczerwienienie, swędzenie lub obrzęk. Przeczytaj więcej o tym, dlaczego nie należy nakładać szminki na policzki w artykule.

Wcześniej OBOZ.UA opublikował najgorsze sposoby na urodę, które tylko szkodzą skórze.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków