English
русский
Українська

Trending:

Zapomnij o sztucznych rzęsach: wskazówki dotyczące naturalnego przedłużania rzęs

Anna OniszczenkoDama
Jak zrobić długie rzęsy bez makijażu. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Wszystkie kobiety marzą o długich, gęstych i puszystych rzęsach, które podkreślą piękno ich oczu. Nie trzeba jednak sięgać po przedłużacze czy zalotki, by osiągnąć upragniony efekt.

Istnieje kilka skutecznych sposobów na naturalne wydłużenie i wzmocnienie rzęs. Magazyn Glam opowiada o nich bardziej szczegółowo.

Serum do rzęs

Istnieje tylko jeden zatwierdzony przez FDA sposób na maksymalne wzmocnienie rzęs, a jest nim stosowanie specjalnego serum. Zawiera ono aktywny składnik, który wydłuża czas, w którym mieszek włosowy pozostaje w fazie wzrostu.

Należy jednak zachować ostrożność. Niektóre serum zawierają zamienniki wysokiej jakości składników, których skutki uboczne nie są do końca znane. Należy również pamiętać, że nawet wysokiej jakości produkty stymulujące wzrost rzęs mogą powodować podrażnienie oczu i ciemnienie powiek.

Odżywianie

Dobra dieta i witaminy nie zmienią radykalnie wyglądu twoich rzęs, ale jeśli twoje ciało czuje się dobrze i otrzymuje wszystkie potrzebne składniki odżywcze, twoje włosy będą rosły lepiej.

Mikroelementy, takie jak omega 3, odgrywają ważną rolę w stabilności wzrostu włosów, więc upewnij się, że jesz wystarczająco dużo tłustych ryb, nasion chia i orzechów włoskich. Nie zaniedbuj również białka, żelaza, cynku i żywności zawierającej witaminy A, C, D i E.

Jednak przed wyciągnięciem wniosków na temat tego, których witamin i minerałów brakuje, należy skonsultować się z lekarzem i wykonać badanie krwi.

Spanie w makijażu

Aby rzęsy wyglądały jak najlepiej, ważne jest, aby dbać o nie jak o każdą inną część ciała. Nie zapominaj więc o prawidłowym demakijażu przed pójściem spać, ponieważ w przeciwnym razie Twoje rzęsy mogą się łamać, osłabiać, a nawet zacząć wypadać.

Oleje

Nie ma dowodów na to, że oleje stosowane miejscowo mogą stymulować wzrost rzęs, ale ich nawilżanie może sprawić, że będą one mocniejsze, dłuższe i bardziej obszerne.

Olej kokosowy jest bogaty w kwas laurynowy i może pomóc stworzyć barierę chroniącą rzęsy przed brudem i innymi czynnikami drażniącymi. Możesz również użyć oleju rycynowego. Nawilża on skórę i rzęsy i nie zatyka porów.

Stres

To, że stresu nie da się uniknąć, nie zmienia faktu, że ma on zły wpływ na zdrowie i w efekcie pogarsza kondycję włosów. Podnosi również poziom kortyzolu, hamując wzrost mieszków włosowych i zwiększając wypadanie włosów.

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział, jak wykonać idealny makijaż metodą trzech palców.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości