English
русский
Українська

Trending:

Ukryj cienie pod oczami: jak prawidłowo wykonać pieczenie oczu

Anna OniszczenkoDama
Ukrywa cienie pod oczami za pomocą techniki pieczenia. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Każda kobieta dąży do nieskazitelnego wyglądu, ale niektóre niedoskonałości skóry mogą być niezwykle trudne do pokonania. Cienie pod oczami mogą być prawdziwym problemem, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i niezdrową.

Na szczęście istnieje prosty i skuteczny sposób na zamaskowanie tego problemu. Womans World opowiedział nam o nim więcej.

Z reguły kobiety starają się zatuszować cienie pod oczami za pomocą korektora, ale jeśli nałoży się go zbyt grubo, z czasem zaczyna się rozmywać, pękać i wbijać w zmarszczki, podkreślając je. Można to jednak skorygować, stosując technikę zwaną wypiekaniem.

Blendowanie

Blendowanie

Blendowanie to technika nakładania pudru stosowana do utrwalania korektora pod oczami w celu uzyskania gładkiego, długotrwałego wykończenia, które redukuje drobne zmarszczki i rozjaśnia cienie pod oczami.

Metoda ta pomaga również łatwo usunąć cień do powiek, który spadł z dolnej powieki podczas makijażu oczu.

Eksperci ostrzegają jednak, że ta technika jest odpowiednia tylko dla tych, którzy używają dużo tłustego lub bardzo nawilżającego korektora. Jeśli wolisz matowy korektor lub nakładasz niewielką ilość makijażu, powinnaś pominąć ten krok.

Makijaż dla skóry dojrzałej.

Instrukcje krok po kroku

Do pieczenia lepiej wybrać lekki puder o drobnym zmieleniu i półprzezroczystym wykończeniu. Ponadto, jeśli masz dojrzałą skórę ze zmarszczkami, powinieneś nałożyć dość cienką warstwę pudru, aby nadmiar nie został uwięziony w załamaniach skóry.

  1. Nałóż krem nawilżający na obszar pod oczami i pozwól mu całkowicie się wchłonąć;
  2. Nałóż podkład i korektor jak zwykle i dobrze rozetrzyj;
  3. Nałożyć grubą warstwę pudru za pomocą lekko wilgotnej gąbki do makijażu. Nie wciskaj jednak pudru w makijaż zbyt mocno, aby jego wierzchnią warstwę można było łatwo zetrzeć;
  4. Odczekaj 5-10 minut, aż ciepło ciała "upiecze" makijaż pod oczami, tj. trwale go utrwali. W tym czasie możesz wykonać makijaż oczu;
  5. Usuń nadmiar pudru puszystym pędzlem lub gąbką do makijażu.
  6. Technika wypiekania najlepiej sprawdza się na obszarze pod oczami, ale w razie potrzeby można ją zastosować na nosie, brodzie lub czole, jeśli mają skłonność do przetłuszczania się skóry.

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział o trzech makijażowych hackach, które sprawią, że każda kobieta będzie bardziej atrakcyjna.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości