English
русский
Українська

Trending:

Jak długo wystarcza tusz do rzęs: data testu porównawczego została ogłoszona

Alina MilsentDama
Tusz do rzęs. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Każdy kosmetyk ma swoją datę ważności, więc nie należy lekceważyć tego wskaźnika. I nie chodzi tu tylko o zmianę struktury i grubości, przez co aplikacja staje się mniej wygodna niż wcześniej. Przeterminowane produkty mogą powodować problemy zdrowotne.

Tusz do rzęs jest nieodłącznym elementem makijażu, ponieważ optycznie powiększa oczy, a spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Nie wystarczy jednak zwracać uwagę na datę ważności. Eksperci Mirror powiedzieli nam, jak długo można używać tuszu do rzęs.

Rachel Divers, profesjonalna wizażystka, powiedziała, że ważne jest, aby obserwować zmiany w teksturze i zapachu formuły, aby określić, czy należy kupić nowy produkt. Punktem odniesienia jest zwykle okres trzech miesięcy.

Tusz do rzęs może z czasem wyschnąć, stać się gęsty, zbrylać się, a nawet łuszczyć. Co więcej, stara tubka może zawierać bakterie, na przykład jeśli niedawno miałaś infekcję oka.

W rzeczywistości kosmetyki dekoracyjne i produkty do pielęgnacji skóry mają daty ważności, które są oznaczone skrótem PAO, co oznacza "okres po otwarciu". Na przykład podkład może mieć 18-miesięczną datę ważności, co oznacza, że jeśli jest prawidłowo przechowywany, może być używany przez długi czas.

Wizażyści odradzają również dzielenie się tuszem do rzęs, ponieważ może to prowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii i infekcji oczu.

Jeśli szukasz sposobów na zachowanie świeżości tuszu do rzęs na dłużej, upewnij się, że wieczko jest zawsze szczelnie zamknięte, aby zachować formułę i zapobiec jej szybkiemu wysychaniu.

Nigdy też nie należy kłaść się spać bez zmycia tuszu do rzęs, ponieważ może to spowodować uszkodzenie rzęs i podrażnienie oczu, ponieważ produkt łuszczy się i migruje do oczu podczas snu.

Kosmetyki z czasem ulegają powolnej degradacji, nawet jeśli są prawidłowo przechowywane. Okres trwałości zależy nie tylko od składników i konserwantów w produkcie, ale także od jakości opakowania. Oznaką przeterminowanego produktu jest nagłe swędzenie skóry po jego zastosowaniu - zwłaszcza jeśli wcześniej nie wystąpiły żadne skutki uboczne. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać, że Twoje produkty pielęgnacyjne uległy zepsuciu.

Wcześniej OBOZ.UA informował, dlaczego należy unikać stosowania szminki zamiast różu do policzków i jak ten życiowy trik wpływa na stan skóry.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków