English
русский
Українська

Trending:

Jak nakładać filtr SPF pod makijaż: porady ekspertów

Anna OniszczenkoDama
Jak stosować SPF pod makijaż. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Nie jest tajemnicą, że promieniowanie ultrafioletowe jest nie tylko szkodliwe, ale także przyspiesza starzenie się skóry. Właśnie dlatego należy regularnie stosować filtry przeciwsłoneczne.

Wiosną i latem SPF staje się niezwykle istotnym produktem, ale niektóre kobiety zaniedbują go, ponieważ uważają, że będzie przeszkadzał w aplikacji makijażu. Wizażysta Neil Scibelli twierdzi jednak, że to nie filtr przeciwsłoneczny sprawia, że makijaż źle trzyma się na skórze, ale sposób jego nakładania.

W dzisiejszych czasach każda kobieta dbająca o swój wygląd zapewne wie, jak ważna jest ochrona skóry przed słońcem. Wykorzystują to producenci kosmetyków dekoracyjnych, którzy zaczęli dodawać filtry SPF do niemal wszystkich produktów.

Jednak obecność SPF w podkładzie nie zapewni pełnej ochrony, dlatego stosowanie wysokiej jakości i mocnego filtra przeciwsłonecznego pod makijażem powinno być stałym nawykiem.

Kremy z filtrem SPF

Kwas hialuronowy

Wiele osób nie stosuje regularnie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ obawiają się, że sprawią one, że ich kosmetyki przykleją się do skóry, zsuną się i spowodują zagniecenia lub złuszczanie.

Scibelli zaleca stosowanie kwasu hialuronowego w rutynowej pielęgnacji skóry, aby na zawsze zapomnieć o tym problemie. Przyciąga on wilgoć z powietrza, zatrzymuje ją i sprawia, że makijaż lepiej się trzyma, pozostaje suchy i wygląda nieskazitelnie.

Kremy z filtrem SPF

Konsystencja kremu

Jeśli podkład, korektor i inne kosmetyki nie przylegają dobrze do filtra przeciwsłonecznego, spróbuj użyć nawilżającego kremu SPF. Zwykle mają one lżejszą konsystencję i lepiej wchłaniają się w skórę.

Przed nałożeniem makijażu poczekaj, aż filtr przeciwsłoneczny całkowicie wyschnie.

Ponadto Scibelli zaleca preferowanie przezroczystych mineralnych filtrów przeciwsłonecznych, jeśli wykonujesz delikatny codzienny makijaż i lekkie, bezolejowe formuły, jeśli chcesz uzyskać matowe wykończenie.

Wcześniej OBOZ.UA poinformował, że genialny sposób na korektę skóry pod oczami zmieni Twój makijaż.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości