English
русский
Українська

Trending:

Jak suszyć włosy w domu, aby ich nie uszkodzić: wskazówki od profesjonalistów

Yulia PoteriankoDama
Stylizacja w domu za pomocą suszarki do włosów nie jest taka trudna. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Udane suszenie włosów zawsze dodaje stylizacji szyku, ale nie zawsze jest możliwe do wykonania w domu. Eksperci twierdzą jednak, że innowacje technologiczne i nowoczesne produkty do stylizacji mogą pomóc w uzyskaniu nieskazitelnego wyglądu.

OBOZ.UA zebrał wskazówki od profesjonalnych fryzjerów. Według nich, każdy może poradzić sobie z suszeniem włosów. Oto techniki, które w tym pomogą.

Weź odpowiednie narzędzia

Aby stworzyć wysokiej jakości stylizację, potrzebujesz odpowiedniego zestawu narzędzi. Oto najważniejsze z nich.

  • Szczotka do rozczesywania włosów. Używaj jej do rozczesywania wilgotnych włosów, aby zminimalizować ich łamanie.
  • Szczotka do stylizacji. Używaj jej do kształtowania fryzury.
  • Ochrona termiczna. Może to być spray lub serum, które chroni włosy przed działaniem gorących narzędzi.
  • Odżywka bez spłukiwania do włosów teksturowanych.
  • Spinki do włosów. Pomogą one lepiej rozdzielić pasma.
  • Suszarka do włosów z dyszą koncentratora. Ta dysza pomaga skupić strumień powietrza tam, gdzie chcesz.
  • Lakier do włosów i/lub inne produkty do stylizacji.

Jak przygotować włosy do suszenia?

Różne rodzaje włosów wymagają różnych przygotowań do suszenia. W każdym przypadku należy jednak poczekać, aż włosy wyschną w co najmniej 50-80% po umyciu. Pomoże to zminimalizować skutki gorącego powietrza. Kręcone lub siwe włosy, które mają grubszą strukturę, można suszyć nieco mniej, ponieważ wymagają one bardziej starannej stylizacji.

Przed rozpoczęciem pracy z suszarką do włosów należy nałożyć na pasma ochronę termiczną. Jest ona potrzebna niezależnie od rodzaju włosów. Cienkie włosy będą potrzebowały produktu zwiększającego objętość, podczas gdy kręcone włosy mogą skorzystać ze sprayu z efektem prostowania. Jeśli chcesz zachować loki, potraktuj włosy odżywką bez spłukiwania. Ogólnie rzecz biorąc, najłatwiej jest suszyć włosy teksturowane, gdy są jeszcze wilgotne, zanim zaczną się tworzyć loki.

Niezależnie od rodzaju włosów, przed równomiernym rozprowadzeniem produktu termoochronnego należy delikatnie rozplątać wszelkie kołtuny. Następnie podziel włosy na sekcje i zabezpiecz każde pasmo klipsami.

Jak suszyć włosy

Okrągłe szczotki doskonale nadają się do tworzenia objętości i fal, podczas gdy większe płaskie narzędzia pomogą uzyskać gładszy efekt w krótszym czasie.

Po przedzieleniu włosów, przeczesz je dyszą koncentratora od nasady aż po końce. Poruszaj się po tej samej części, aż będzie sucha i gładka. Przedmuchaj pasma powietrzem o średniej temperaturze i zakończ każde pasmo chłodnym strumieniem powietrza, aby zamknąć łuski i zabezpieczyć je.

Przydatna jest również nasadka z dyfuzorem, jeśli chcesz zachować i wzmocnić strukturę loków zamiast prostować je suszarką.

Czy można stylizować włosy bez produktów do stylizacji, które je usztywnią?

Tak. Nowoczesne produkty do stylizacji nie tworzą na włosach twardej, pękającej skorupy. Nałóż lakier za pomocą grzebienia. Spryskaj nim zęby i przeczesz nimi włosy. Wówczas lakier nie będzie tworzył sztywnej skorupy i zostanie równomiernie rozprowadzony.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe utrwalenie u nasady włosów, rozpyl odrobinę produktu na palce i dmuchnij tuż przy skórze głowy. Pozwoli to na precyzyjne rozprowadzenie lakieru i uzyskanie bardziej naturalnego efektu.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków