English
русский
Українська

Trending:

Jak zakryć blizny makijażem: proste wskazówki

Yulia PoteriankoDama
Używanie odpowiednich produktów i technik aplikacji jest ważne w kamuflażu blizn. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Mówi się, że jedynymi nieuniknionymi rzeczami w życiu są śmierć i podatki, ale miłośnicy makijażu dodadzą do tej listy trzecią pozycję - blizny. Powstają one w wyniku ran i stanów zapalnych, oparzeń i zabiegów medycznych i mogą być poważnym powodem do niepokoju, zwłaszcza jeśli pojawiają się na twarzy.

Nie ma nic złego w bliznach jako takich. Są one zdrową reakcją skóry na uszkodzenia i znakiem, że skutecznie poradziła sobie ona z problemem. Czasami blizny mogą być nawet powodem do dumy. Jeśli jednak martwisz się taką formacją na swojej twarzy, OBOZ.UA podpowie Ci, co eksperci radzą, aby zakryć ją makijażem.

Przede wszystkim należy pamiętać, że stosowanie makijażu w celu ukrycia blizn wymaga nieco innej techniki niż radzenie sobie z innymi niuansami, takimi jak cienie pod oczami lub trądzik. W szczególności nałożenie grubej warstwy korektora nie zadziała. Ponieważ blizna jest trójwymiarowa, takie podejście tylko ją uwydatni. Oto, co należy zrobić, aby ukryć ten niuans.

Upewnij się, że Twoja skóra jest nawilżona

Każdy rodzaj makijażu będzie się lepiej i dłużej utrzymywał, jeśli zostanie nałożony na nawilżoną skórę. Zacznij więc od nałożenia kremu nawilżającego na twarz i pozwól mu się wchłonąć.

Nie pomijaj nakładania podkładu

Podkłady mogą być bardzo pomocne w poprawie gładkości skóry. To właśnie ta gładkość jest zaburzona przez obecność blizny. Wybierz produkt, który pasuje do Twojego typu skóry i zawsze nakładaj go przed nałożeniem makijażu.

Nałóż podkład przed korektorem

Delikatnie nałożona warstwa podkładu pomoże wyrównać koloryt skóry, a blizny często mają nieco inne kolory. Nie staraj się jednak nakładać produktu grubą warstwą. Półprzezroczyste wykończenie będzie optymalne. Dopiero potem nałóż korektor. Możesz zauważyć, że dzięki tej aplikacji potrzebujesz mniej produktu, aby osiągnąć pożądany efekt. A mniej kosmetyków pomaga lepiej ukryć rysy skóry, choć na początku wydaje się to paradoksalne.

Nie zapomnij o utrwaleniu

Makijaż jako pierwszy schodzi z wybrzuszonych obszarów twarzy. A większość blizn znajduje się tuż nad skórą. Dlatego zawsze kończ makijaż produktem utrwalającym - sprayem lub pudrem.

Weź pod uwagę rodzaj blizny

Blizny występują w różnych typach i kształtach. W zależności od tego należy wybrać produkty kosmetyczne i metody ich aplikacji.

Wypukła blizna. Zazwyczaj takie formacje są gładkie i mają pewien połysk. Aby to ukryć, będziesz potrzebować matujących formuł produktów. Nie tylko przeciwdziałają połyskowi, ale także mają nieco bardziej suchą konsystencję i lepiej przylegają do skóry. Jeśli wypukła blizna nie jest przebarwiona, nie będziesz potrzebować dodatkowych lub specjalnych produktów. Wystarczy nałożyć odrobinę podkładu i korektora i dobrze je rozetrzeć.

Głęboka blizna. Często występują w miejscu głębokiego stanu zapalnego skóry. Jeśli tkanka w miejscu urazu uległa zanikowi, pomocny będzie podkład wypełniający. Pomocne może być również nałożenie niewielkiej ilości korektora, nieco jaśniejszego niż odcień skóry, na najgłębszy punkt blizny. Dzięki temu będzie ona wyglądała na mniej zapadniętą. Produkt najlepiej nakładać cienkim pędzelkiem do cieni do powiek.

Kolorowa blizna. Ciemne plamy są często wynikiem stanu zapalnego. Najlepiej ukryć je za pomocą korektora o wysokim stopniu krycia. Aby wzmocnić efekt, spróbuj nałożyć odrobinę półprzezroczystego pudru przed i po nałożeniu produktu.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków