English
русский
Українська

Trending:

Jak obciąć grzywkę w domu: instrukcje

Alina MilsentDama
Jak przycinać grzywki. Źródło: Stworzone przez AI

Kręcone grzywki to stały trend, który doda szczególnego uroku i atrakcyjności. Jeśli fryzjerzy często nie spełniają Twoich oczekiwań, nie możesz ryzykować i samodzielnie wykonać pożądaną fryzurę.

W rzeczywistości jest to bardzo prosta technika. Eksperci powiedzieli ci, jak samodzielnie wyciąć idealną kurtynę grzywki.

Krok 1

Przede wszystkim wybierz styl grzywki: może być długa, równa lub lekka i beztroska, z nierównymi pasmami i ciekawymi akcentami.

Jak obciąć grzywkę w domu: instrukcje

Zacznij od przedzielenia włosów za pomocą klipsów. Zmieniaj grubość przedziałka, aż upewnisz się, że Ci odpowiada.

"Ostatnia sekcja włosów powinna być trójkątna od czubka głowy do skroni" - radzi Brixton Cowie, fryzjer w wiodącym londyńskim salonie Neil Moodie Studio.

Krok 2

Krótsze grzywki mogą zwrócić uwagę na oczy i kości policzkowe, podczas gdy dłuższe włosy stworzą romantyczny efekt oprawy. Warto również zadbać o pielęgnację - krótkie grzywki wymagają częstszego mycia.

Jak obciąć grzywkę w domu: instrukcje

"Włosy należy przyciąć na przedziałki, więc zaczynając od dołu, bliżej czoła, odwróć środkowe przedziałki do góry i przytnij pożądaną długość" - wyjaśnia Cowie.

Krok 3

Pracując na zewnątrz z każdej strony, przytnij włosy pod kątem, w kierunku podbródka, aby były dłuższe niż przedziałek środkowy. Brixton zaleca cięcie punktowe (technika, w której nożyczki są ustawione prostopadle do łodygi włosa) - dzięki temu krawędzie są bardziej miękkie.

Jak obciąć grzywkę w domu: instrukcje

"Teraz opuść następną sekcję i użyj dolnych włosów jako prowadnicy do cięcia. Powtarzaj czynność, aż skończysz obcinać wszystkie włosy w trójkątnej sekcji, którą stworzyłaś na początku" - podsumowała Cowie.

Uwaga: jeśli obcinasz mokre włosy po wysuszeniu, "podskoczą" one o 1-2 cm.

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział o 5 najlepszych fryzurach z grzywką, które nie tracą na znaczeniu.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków