English
русский
Українська

Trending:

Jak dobrać najlepszy kształt brwi do kształtu twarzy?

Yulia PoteriankoDama
Kształt Twojej twarzy zasugeruje Ci idealny kształt brwi. Źródło: Stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji

Kształt brwi jest ważny nie tylko dla perfekcyjnego makijażu. Nadaje twarzy określony wyraz i może korzystnie podkreślić jej najlepsze cechy.

W tym celu należy jednak odpowiednio ukształtować brwi. Jak to zrobić, wiedzą profesjonalni wizażyści i artyści brwi. OBOZ.UA zapytał ich o radę.

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety, tworząc dla siebie linię brwi, jest nieznajomość miejsca, w którym powinna się zaczynać, zginać i kończyć. Aby określić te punkty, weź dowolny ołówek kosmetyczny lub pędzel do makijażu.

Umieść ołówek na skrzydełku nosa, tak aby przechodził przez wewnętrzny kącik oka. Tam, gdzie dotyka linii brwi, powinny zaczynać się włoski.

Następnie przesuń go tak, aby przechodził przez środek oka. W ten sposób znajdziesz najwyższy punkt brwi.

Następnie, trzymając ołówek blisko nosa, przeciągnij go przez zewnętrzny kącik oka. W ten sposób określisz, gdzie powinien kończyć się ogon brwi.

Nie zapomnij jednak wziąć pod uwagę kształtu swojej twarzy. Brwi powinny z nim harmonizować. Złotą zasadą jest wybór kształtu brwi, który jest przeciwny do kształtu twarzy. Na przykład, jeśli masz wydłużoną twarz, powinieneś wybrać niskie łukowate i proste wydłużone brwi, aby dodać szerokości twarzy. Oto, co profesjonaliści radzą wybrać dla różnych kształtów.

Twarzo krągła - wysoko wysklepione brwi, które otwierają spojrzenie i pomagają zwęzić i wydłużyć twarz.

Twarz wydłużona - brwi powinny być umieszczone dość nisko, lepiej wybrać prosty kształt i nadać im odpowiednią długość.

Twarz kwadratowa - aby złagodzić ten kształt, wybierz łuki o gładkiej krzywiźnie, unikaj ostrych i pochyłych brwi.

Twarz prostokątna - mocna linia podbródka z wydłużonym kształtem twarzy zostanie zrównoważona miękkimi i lekko zakrzywionymi łukami.

Twarz trójkątna - dla tego kształtu lepiej jest dopasować obszerne i szerokie brwi z wyraźną krzywizną i szeroką końcówką, nachyloną w dół, lądowanie brwi powinno być niskie.

Twarz serca - brwi powinny być szerokie i bujne, a łuki powinny być uformowane z zaokrąglonym miękkim wygięciem.

Twarz romboidalna - ten kształt również wymaga zaokrąglonych brwi, należy unikać zbyt graficznych i wyraźnych łuków, nadać im najbardziej naturalny wygląd.

Twarz owalna - łuk brwi powinien zaczynać się i kończyć na tym samym poziomie, wybierz naturalny kształt z miękkim, ale wyraźnym wygięciem.

Wcześniej OBOZ.UA powiedział , jak poprawić kształt br wi i nie popełniać błędów.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości