English
русский
Українська

Trending:

Jak określić typ skóry: prosta, bezpłatna metoda

Yulia Poterianko
Wystarczy umyć twarz i odczekać chwilę. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Niezależnie od tego, czy szukasz skutecznej rutyny pielęgnacyjnej, czy odpowiedniego produktu do makijażu, musisz znać swój typ skóry. I jak się okazuje, dość łatwo go określić.

Dr Sharyn Idris, dermatolog z Nowego Jorku, podzieliła się tym testem na swoim TikTok. Można go łatwo wykonać samodzielnie, bez użycia dodatkowego sprzętu czy specjalnych produktów.

Sam test może być nieco niewygodny, ale ten dyskomfort nie potrwa długo i ostatecznie pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosmetykach. Wszystko, co musisz zrobić, to umyć twarz, osuszyć ją ręcznikiem i nie robić nic więcej ze skórą przez 30 minut.

Jeśli po tym czasie Twoja twarz będzie szorstka i łuszcząca się, masz suchą skórę. Nie wytwarza ona wystarczającej ilości oleju, aby zaspokoić własne potrzeby w zakresie nawilżenia.

Jeśli po 30 minutach na twarzy pojawi się wyraźny połysk, oznacza to, że skóra jest tłusta. W takim przypadku należy uregulować produkcję sebum.

Jest jeszcze trzecia opcja. Środek twarzy może uzyskać wyraźny tłusty połysk, podczas gdy reszta twarzy jest sucha i napięta. Dzieje się tak w przypadku skóry mieszanej.

Na koniec Sharyn opowiedziała nam o szczególnym przypadku stanu skóry. Jeśli skóra pozostaje całkowicie czysta pół godziny po umyciu i czujesz, że jest napięta, oznacza to, że jest odwodniona. To nie to samo, co sucha skóra - może być zarówno sucha, jak i odwodniona lub tłusta i odwodniona. Problemem w tym przypadku nie jest produkcja sebum, ale fakt, że tkankom organizmu brakuje wody i należy dostosować jej spożycie. Jest to więc stan, a nie typ skóry.

"I wreszcie, nie ma czegoś takiego jak" normalna skóra ", zwłaszcza dla kobiet", powiedział Idris. "Zwłaszcza jeśli jesteś kobietą i stale doświadczasz wahań hormonalnych. W ciągu miesiąca stan skóry zmieni się wraz z równowagą hormonów".

Wcześniej OBOZ.UA powiedział ci, jak sprawić, by Twoja skóra wyglądała idealnie za pomocą koreańskiego life hacka.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków