English
русский
Українська

Trending:

Jak zrobić makijaż, który nie unosi się w upale: sekret chińskich kobiet

Yulia PoteriankoDama
Chińska aktorka nauczyła Brytyjkę, jak używać pudru w upale. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Duża część terytorium Chin znajduje się w ciepłej i wilgotnej strefie klimatycznej. Dlatego też chińskie kobiety są dobrze zorientowane w tym, jak stworzyć makijaż, który może wytrzymać niekorzystne warunki.

Ich sekret został odkryty przez nauczycielkę języka angielskiego, która pracowała z chińską aktorką i nauczyła się od niej ciekawego życiowego hacka. Swoim odkryciem podzieliła się na Reddicie.

Użytkownik Emi_lgr podzielił się życiowym hackiem kosmetycznym, który pozwolił chińskiej gwieździe filmowej wyglądać nieskazitelnie w każdych okolicznościach. "Była na planie przez wiele godzin w jasnym świetle i nie potrzebowała niczego poza lekkim retuszem" - napisała kobieta w swoim poście.

A life hack, który na niej podpatrzyła, okazał się niezwykle łatwy do wykonania. Technika polega na dociśnięciu kurtki puchowej z odrobiną pudru do skóry tak mocno, jak to możliwe.

Weź czysty puszek do pudru, nałóż na niego odrobinę produktu i dociśnij go do skóry. Następnie strząśnij nadmiar i powtórz procedurę. Poruszaj się krok po kroku, aż cała twarz zostanie pokryta pudrem, wykonując te same ruchy.

Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju produktu używasz. Sprawdzi się zarówno sypki, jak i kompaktowy puder do makijażu. Dobrze wtłoczony w skórę, utrwali resztę kosmetyków i dobrze wchłonie wilgoć.

Ważne jest jednak, aby wybrać puder, który pasuje do odcienia skóry. W takim przypadku makijaż będzie wyglądał nieskazitelnie zarówno w świetle dziennym, jak i w obiektywie aparatu.

Kobieta ostrzega, że ta metoda aplikacji może nie być zbyt przyjemna. Dlatego prawdopodobnie nie nadaje się do codziennego użytku. Za to doskonale sprawdzi się na specjalne okazje.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora