English
русский
Українська

Trending:

Jak wykonać makijaż smoky eyes za pomocą tylko jednego produktu: hack na życie gwiazdy

Yulia PoteriankoDama
Wystarczy jeden ołówek, aby stworzyć nieskazitelne przydymione oko. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Smoky eyes to klasyczny makijaż, który nigdy nie wychodzi z mody. Ale czy wiesz, że można go wykonać za pomocą tylko jednego produktu?

Profesjonalni wizażyści twierdzą, że wystarczy dobra kredka do oczu o satynowej konsystencji. Projektantka mody Victoria Beckham podzieliła się na swoim Instagramie wszystkimi niuansami korzystania z niej, aby stworzyć nieskazitelny wygląd.

Przede wszystkim upewnij się, że ołówek jest ostry. Jeśli końcówka jest tępa, nie będziesz w stanie wystarczająco dokładnie narysować wszystkich linii. Zacznij więc od naostrzenia ołówka.

Następnie narysuj linię górnej powieki blisko rzęs. Zacznij od cienkiej linii od wewnętrznego kącika i stopniowo poszerzaj ją od środka. Jeśli chcesz, wyjdź poza powiekę, rysując strzałkę.

Aby rzęsy wydawały się grubsze, użyj tego samego ołówka do narysowania kropek między włoskami. Zrób to zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Pomoże to również stworzyć bardziej naturalny wygląd niż w przypadku narysowania jednolitej linii.

Następnie nałóż grubą warstwę ołówka na dłoń i weź pędzel do makijażu oczu. Nabierz odrobinę produktu z dłoni na pędzel i użyj go jako cienia do powiek, podkreślając ruchomą powiekę i załamanie, aby uzyskać efekt przydymienia. Rozszerz ten obszar bliżej zewnętrznego kącika oka.

Na koniec weź małą gąbeczkę do makijażu oczu lub pędzelek o krótkim włosiu i nabierz niewielką ilość kredki z dłoni. Użyj gąbki do obrysowania dolnej powieki. Pomoże to stworzyć schludne cieniowanie w tym obszarze, a nie linię. Uzupełnij swój codzienny wygląd tuszem do rzęs.

Jeśli chcesz dodać szyku swojemu wyglądowi, odpowiedniego na wieczorne wyjście, nałóż tę samą kredkę na linię wodną dolnej powieki, dodając głębi i dramatyzmu swojemu wyglądowi.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Niedroga i szybka wersja dania dla smakoszy
Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Nie mniej smaczne i satysfakcjonujące niż słone
Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Znacznie łatwiejsze niż te z klasycznego ciasta