English
русский
Українська

Trending:

Jak wykonać makijaż smoky eyes na dojrzałej skórze: porady wizażystów

Yulia PoteriankoDama
Nie ma obiektywnego powodu, który skłaniałby kobiety do rezygnacji z przydymionego makijażu oczu wraz z wiekiem. Źródło: Stworzone przez sztuczną inteligencję

Niektórzy twierdzą, że dojrzałe kobiety powinny stopniowo rezygnować z niektórych technik makijażu. Na przykład zrezygnować z przydymionych oczu, które rzekomo tylko podkreślają zmiany skórne związane z wiekiem.

Profesjonalni wizażyści przekonują jednak: jeśli jest to twój ulubiony styl makijażu oczu, zdecydowanie nie musisz z niego rezygnować. Należy jednak dostosować niektóre techniki jego aplikacji. OBOZ.UA zebrał kilka wskazówek.

W rzeczywistości po 30 roku życia skóra zaczyna stopniowo tracić elastyczność. Pierwsze zauważalne zmiany pojawiają się około 40 roku życia. I te małe "łapy psa" z jakiegoś powodu sprawiają, że wiele kobiet unika bardziej odważnych stylów makijażu oczu. Klasyczny przydymiony makijaż oczu jest prawdopodobnie najodważniejszym z nich wszystkich i jest pierwszym, który został porzucony. I to bez powodu. Wszystko, co musisz zmienić wraz z wiekiem, to zacząć zwracać nieco większą uwagę na załamanie powieki i nauczyć się kilku nowych technik. Ale nie martw się. Nie są one skomplikowane.

Wszystkie oczy na załamaniu powieki

Niezależnie od wieku, koloru makijażu, przydymione oczy mogą być dowolne: ciemne i jasne, neutralne i jasne, matowe i błyszczące. Należy jednak pamiętać, że w przypadku skóry dojrzałej, zanim zaczniemy wybierać kolor, należy najpierw nałożyć na powieki bazę pod cienie do powiek. Zapewni to bardziej równomierne pokrycie i doskonałą trwałość.

Gdy wszystko będzie gotowe, określ dokładne położenie załamania powieki. W przypadku dojrzałej skóry może być ona mniej wyraźna. Aby uniknąć pomyłki, rozluźnij twarz i spójrz bezpośrednio w lustro. Nie unoś brwi. Pamiętaj, że ludzie widzą Twoją zrelaksowaną twarz. Po określeniu prawidłowego położenia załamania, nałóż jedną lub więcej warstw matowego cienia, nieco ciemniejszego niż naturalny kolor skóry, aby je przyciemnić.

Określ prawidłowy kierunek załamania powieki

Wraz z wiekiem kierunek rozcierania cieni powinien się zmieniać. Podczas gdy w młodym wieku można to zrobić prosto w kierunku skroni, z czasem należy skierować konwencjonalną linię makijażu oczu w górę. Z wiekiem skóra w tym miejscu zaczyna nieco wiotczeć, co może zamknąć zwykły sposób wykonywania smoky eyes. Zmiana kierunku pomoże wizualnie dokręcić ten obszar.

Spróbuj narysować strzałkę eyelinerem, skierowaną od zewnętrznego kącika oka, pionowo w górę. Następnie z punktu źrenicy, gdy patrzysz prosto przed siebie, przynieś do górnej końcówki tej linii jeszcze jeden - pod kątem około 45 stopni. Wypełnij powstały trójkąt ciemnym cieniem do powiek. Będziesz zaskoczony, jak udany będzie wynik.

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział, jak prawidłowo wykonać trwały wakacyjny makijaż latem.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Niedroga i szybka wersja dania dla smakoszy
Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Nie mniej smaczne i satysfakcjonujące niż słone
Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Znacznie łatwiejsze niż te z klasycznego ciasta