English
русский
Українська

Trending:

Jak zasnąć w upale. 10 sztuczek, które naprawdę działają

Kateryna MalayDama
Eksperci wymieniają 10 sposobów na zasypianie w upale

Zasypianie latem może być czasem prawdziwym wyzwaniem dla osób mieszkających w gorących regionach. Temperatura na termometrze nie zawsze spada do komfortowego poziomu nawet wieczorem, co oznacza, że relaks może być dość trudny.

W rezultacie zasypianie trwa znacznie dłużej, a czasami można nawet doświadczyć bezsenności w czasie upałów. Glossy Vogue zebrał najskuteczniejsze porady ekspertów, jak ochłodzić się latem (przewiń na dół strony, aby zobaczyć zdjęcia).

Przyłóż lód do nadgarstków i szyi

Ciało nie musi być całkowicie wychłodzone, aby temperatura była komfortowa. Wystarczy położyć kostki lodu na szyi lub nadgarstku, aby mózg łatwiej zasnął.

Zanurz kończyny w zimnej wodzie

Umieszczenie stóp lub dłoni w pojemniku z zimną wodą przed pójściem spać może pomóc w regulacji temperatury całego ciała, co pomoże ci znacznie szybciej się zrelaksować.

Trzymaj łóżko w zimnym miejscu

Dość nietypowym sposobem na otoczenie się chłodem jest trzymanie łóżka w lodówce lub zamrażarce przez kilka minut przed pójściem spać. W ten sposób ciało równomiernie schłodzi się od tkaniny.

Weź chłodny prysznic

Dość powszechną metodą na pozbycie się uczucia gorąca jest wzięcie prysznica z chłodną wodą. W ten sposób ciało łatwiej odbiera ciepło.

Zimny prysznic pomoże ci zasnąć

Zasypianie w samotności

Przytulanie się przed snem to romantyczny i wzruszający sposób na zasypianie, ale latem jest mniej skuteczny ze względu na ciepło ciała partnera. Prawdopodobnie stanie się to dodatkowym czynnikiem drażniącym, który wydłuży proces zasypiania.

Ogranicz pokarmy białkowe przed snem

Spożywanie zbyt dużej ilości pokarmów białkowych przed snem nie jest zalecane, ponieważ zwiększa tempo metabolizmu, co może prowadzić do przegrzania ciała.

Nie ćwicz późno w nocy

Ćwiczenia podnoszą temperaturę ciała, co znacznie psuje sen w upale. Lepiej jest odłożyć wieczorne zajęcia sportowe do rana.

Wyeliminuj drzemki z codziennej rutyny

Choć w upalne dni często mamy ochotę na drzemkę, eksperci odradzają uleganie słabościom organizmu. Według nich nadmierna senność w środku dnia jest spowodowana tym, że organizm zużywa więcej energii na regulację temperatury. Ponadto sen w ciągu dnia może utrudniać zasypianie wieczorem.

Wyeliminowanie drzemek z codziennej rutyny

Kup nowy materac

Tkanina, która jest wygodna do spania zimą, może nie być odpowiednia na letnie wakacje. Materace są wykonane z różnych materiałów, w tym tych o doskonałych właściwościach chłodzących.

Zamknij okna

Istnieje mylne założenie, że powietrze z zewnątrz sprawi, że temperatura w pomieszczeniu będzie niższa, jeśli okna będą otwarte. W rzeczywistości grube zasłony w ciągu dnia i wieczorem będą lepiej chronić przed upałem, ponieważ to "gorące" powietrze dostanie się do pomieszczenia, ogrzewając mieszkanie lub dom od wewnątrz.

Zamykanie okien przed pójściem spać

Wcześniej OBOZREVATEL pisał o tym, jak oszukać mózg, aby zasnąć szybko i spokojnie. Przeczytaj więcej na ten temat w artykule.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków