English
русский
Українська

Trending:

Jak uzyskać idealne krycie i zapobiec pękaniu korektora: porady dotyczące makijażu

Yulia PoteriankoDama
Korektor może być prawdziwym ratunkiem w makijażu. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Jeśli kochasz makijaż, korektor jest Twoim najlepszym przyjacielem. Doskonale kryje niedoskonałości i wyrównuje koloryt skóry. Ale jednocześnie może pękać, jeśli jest stosowany niedoskonale.

Ale jak upewnić się, że korektor jest nakładany bezbłędnie? OBOZ.UA zapytał wizażystów o ich życiowe triki. Powiedzieli nam, jak upewnić się, że produkt utrzymuje się dobrze od rana do wieczora, nie wysuszając ani nie zatykając skóry.

Przygotuj skórę do aplikacji korektora

Aby upewnić się, że produkt dobrze przylega i nie spływa, skóra musi być dobrze przygotowana do aplikacji. Zacznij więc od oczyszczenia, a następnie nałóż krem nawilżający i podkład. Nakładaj produkty do pielęgnacji skóry od najlżejszej formuły do najcięższej. I nie zapomnij zrobić przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami, aby produkty mogły się wchłonąć.

Wybierz odpowiednią formułę produktu

Idealny korektor to taki, który jednocześnie ukrywa widoczne niedoskonałości i pomaga rozwiązać problemy skórne. Dlatego w przypadku skóry suchej lepiej jest szukać produktu zawierającego składniki nawilżające. W przypadku skóry tłustej ważne będzie matowe wykończenie. Jeśli Twoim celem jest ukrycie nierównomiernego kolorytu skóry, wybierz kremową formułę. Lepiej przylega i zapewnia wysokiej jakości krycie.

Unikaj nadmiarowości

Aby uniknąć powstawania pęknięć w warstwie korektora, staraj się nakładać produkt w minimalnych ilościach. Weź niewielką kroplę produktu, dobrze rozgrzej go w dłoniach i dokładnie rozetrzyj. Jeśli to nie wystarczy, dopiero wtedy dodaj kolejną.

Staraj się również nie nakładać zbyt dużej ilości pudru utrwalającego. Zbyt duża ilość sprawi, że zagniecenia korektora będą bardziej widoczne. Puder nakładaj puszystym pędzlem. Po nabraniu na niego produktu, strząśnij resztki i nakładaj puder lekkimi, szybkimi ruchami.

Możesz pominąć podkład - zrób to

Często pokrycie korektorem tylko niektórych partii twarzy wystarcza, by skóra była wizualnie nieskazitelna. Jeśli tak jest w twoim przypadku, spróbuj nie używać podkładu. Im mniej makijażu nosisz, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że popęka lub spłynie, więc naucz się radzić sobie z absolutnym minimum. Przynajmniej jeśli chodzi o makijaż dzienny.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości