English
русский
Українська

Trending:

Jak poprawić cienkie brwi: pięć sposobów na pozbycie się problemu

Alina MilsentDama
Grube brwi. Źródło: Stworzone przy użyciu sztucznej inteligencji

Brwi skutecznie podkreślają naturalne piękno i tworzą harmonijne akcenty na twarzy. Moda na gęste i wyraziste brwi jest niezmienna, dlatego wiele osób podkreśla je kosmetykami: cieniami, kredkami, żelem.

Około 40 roku życia brwi zaczynają się przerzedzać, ponieważ u mężczyzn spada poziom testosteronu, a u kobiet poziom estrogenu, co wpływa na cykl wzrostu włosów i strukturę mieszków włosowych. Eksperci ujawnili, jak poprawić cienkie brwi.

Niektóre z głównych przyczyn naturalnie przerzedzających się brwi obejmują zmiany związane z wiekiem, choroby skóry, choroby tarczycy, ciążę, niedobory składników odżywczych, choroby autoimmunologiczne, skutki uboczne leków, urazy i nadmierne skubanie.

Opcje walki z tym problemem zależą od jego przyczyny. Obejmują one zabiegi na receptę, półtrwałe techniki makijażu, takie jak mikroblading i laminowanie brwi Zrównoważona dieta skoryguje niedobory białka, cynku, biotyny lub żelaza, które są kluczowe dla wzrostu włosów.

Wskazówka 1

Najprostszym sposobem jest wybór wysokiej jakości kredki do brwi. Dermatolog Elizabeth Tanzi podkreśliła, że przerzedzone brwi mogą być oznaką chorób, takich jak egzema, łysienie lub niedobór tarczycy, a ołówek może pomóc w kształtowaniu cienkich brwi. Bardzo cienka końcówka o grubości nie większej niż 0,8 mm stworzy mikro-cienkie linie, zapewniając doskonały, naturalny wygląd.

Wskazówka 2

Jeśli przyczyną jest nadmierne skubanie, ożyw rzadkie obszary za pomocą serum do brwi. Nadmierne skubanie to częsty błąd w pielęgnacji, ale jest to również jedna z najczęstszych przyczyn wypadania brwi.

"Później wyskubane włosy odrastają, ale po pewnym czasie tempo wzrostu nieznacznie spada z każdym cyklem" - mówi nowojorski chirurg Carlos Wesley.

Wypróbuj wzmacniające serum na porost brwi, które zawiera peptydy, białka i witaminy.

Wskazówka 3

Jeśli przyczyną jest niewłaściwa dieta, zagęść istniejące włoski za pomocą barwionego wosku do brwi.

Brak witamin A, B, D lub E lub niedobór żelaza może być przyczyną wypadania włosów. Oprócz zbilansowanej diety, kluczowym krokiem do poprawy zdrowia brwi jest zagęszczenie lub przyciemnienie pojedynczych włosków.

Wskazówka 4

Jeśli przyczyna jest związana z wiekiem, wypróbuj microblading, aby uzyskać długotrwały efekt. Wraz z wiekiem możesz zauważyć zmianę gęstości brwi. Technika zwana microbladingiem wykorzystuje delikatne pociągnięcia przypominające włosy do nakładania półtrwałego pigmentu na skórę.

Wskazówka 5

Dziedziczna utrata włosów może skrócić czas wzrostu brwi, powodując zmniejszenie liczby mieszków włosowych.

"Przeszczep brwi metodą FUE polega na przeniesieniu mieszków włosowych z miejsca dawczego, często skóry głowy, do brwi. Po zagojeniu się przeszczepów, rosną one jak normalne włosy" - wyjaśnia specjalista ds. odbudowy włosów Jeffrey Epstein.

Wcześniej OBOZ.UA opowiadał, jak narysować idealnie symetryczne brwi.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków