English
русский
Українська

Trending:

Jak nauczyć się profesjonalnie nakładać cienie do powiek: wskazówki dla początkujących

Alina MilsentDama
Jak nakładać cień do powiek. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Cienie do powiek mogą pomóc nadać oczom bardziej wyrazisty wygląd, ale ważne jest, aby znać niuanse aplikacji i mieszania. Kształty oczu są bardzo różne, więc nie ma jednej uniwersalnej techniki, która będzie pasować każdemu. To samo dotyczy schematu kolorów. Cienie do powiek należy dobierać w oparciu o odcień skóry, kolor oczu i odcień włosów.

Istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci opanować procedurę aplikacji. Magazyn Glamour wyjaśnia, jak nauczyć się profesjonalnie nakładać cienie do powiek.

Wskazówka 1

Używaj co najmniej dwóch (a najlepiej więcej) pędzli do makijażu. Jeśli używasz tylko jednego pędzla, będziesz: a) musiała go myć między każdym kolorem i b) musiała wybierać między precyzją a nieskazitelnym blendowaniem.

Powinieneś kupić co najmniej trzy warianty:

  • Krótki syntetyczny pędzelek jest najlepszy do nakładania pigmentu na powieki, ponieważ zbiera najwięcej produktu.
  • Puszysty okrągły pędzel jest potrzebny do blendowania;
  • zaokrąglony pędzel z gęstym włosiem służy do konturowania pod oczami w celu uzyskania wyrazistego spojrzenia.

Wskazówka 2

Ważne jest, aby wstępnie przygotować obszar wokół oczu, aby cień do powiek nie zsunął się w linie mimiczne. Etap wstępnego nawilżania pomoże również uzyskać bogatsze kolory i zwiększy trwałość makijażu. Wizażyści zalecają nakładanie cieni do powiek przed nałożeniem podkładu.

Laura Shepherd, wizażystka w Cosmetics à la Carte, podkreśliła, że wysokiej jakości podkład pomoże "wchłonąć" sebum. Jeśli masz bardzo tłuste powieki, możesz lekko posypać je półprzezroczystym pudrem po nałożeniu podkładu.

Wskazówka 3

Wybierając odcienie, skup się na połączeniu jasnych i ciemnych kolorów, zaczynając od pierwszego. Wizażystka Anna Lingis z W7 Cosmetics powiedziała, że przechodzenie od jasnych do ciemnych kolorów daje większą kontrolę nad cieniowaniem.

Łatwym sposobem na rozpoczęcie jest nałożenie jaśniejszego odcienia na całą powiekę (za pomocą krótkiego syntetycznego pędzla), a następnie dodanie niewielkiej ilości ciemniejszego odcienia do zewnętrznej zmarszczki i roztarcie (za pomocą puszystego pędzla kopułkowego).

Wskazówka 4

Staraj się podkreślić naturalne załamanie powieki, które zwykle znajduje się w miejscu, w którym kończy się górna krawędź gałki ocznej. Patrząc bezpośrednio w lustro z otwartymi oczami, nałóż wybrany odcień nad powieką za pomocą pędzla. Technika cut-crease to szczególny trend w makijażu. Nacisk kładziony jest na załamanie powieki przy użyciu ciemnych odcieni cieni do powiek o różnych teksturach, aby stworzyć efekt lekkiej mgiełki.

Wskazówka 5

Blendowanie to najlepszy sposób na zmiękczenie ciemnych odcieni i stworzenie płynnego przejścia z jednego koloru do drugiego, ale można z nim przesadzić. Jeśli cień do powiek zaczyna wyglądać na rozmazany i nierówny, oznacza to, że został zbyt mocno roztarty.

Jeśli chcesz zintensyfikować odcień, po prostu dodaj wody - radzą wizażyści. Użyj małego syntetycznego pędzelka i zwilż go mgiełką wodną, na przykład za pomocą butelki z rozpylaczem.

Gdy skończysz nakładać cienie do powiek, użyj korektora - powinien być o jeden odcień jaśniejszy niż podkład. Nałóż go od wewnętrznego kącika oka do początku brwi.

Wcześniej OBOZ.UA podpowiedział, jak prawidłowo podkreślić oczy eyelinerem.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości