English
русский
Українська

Trending:

Jak sprawić, by usta były jędrne i soczyste: porady dotyczące makijażu dla 40+

Yulia PoteriankoDama
Nigdy nie spuszczałaś ust w tak niezwykły sposób. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Jedną z największych zmian w wyglądzie związanych z wiekiem, które stają się zauważalne po 40 roku życia, jest opadanie kącików ust. Twarz staje się przez to bardziej surowa i zmęczona, ale makijaż może pomóc skorygować tę cechę.

Ciekawy life hack zaproponowała na swoim TikToku wizażystka Erica Taylor, która udziela wskazówek dotyczących dbania o dojrzały wygląd. Pokazała, jak nakładać konturówkę do ust w dość nietypowy sposób. Metoda ta pozwala nie tylko wizualnie podnieść kąciki ust, ale także sprawić, że usta będą bardziej pulchne.

Według Erici, aby wykonać makijaż ust, będziesz potrzebować bardzo długiego przedmiotu. Najlepiej wziąć ołówek w cienkim etui. Musisz trzymać go ustami w pozycji poziomej. Trzymając ołówek w ten sposób, nałóż eyeliner na górną i dolną wargę. Pozwoli to narysować kontur bez sięgania do rogów.

Następnym krokiem jest wzięcie małego pędzelka do cieniowania i nadanie linii miękkości i pudrowości. Dzięki temu usta będą wydawać się bardziej pulchne.

Na koniec nałóż nawilżającą szminkę o satynowym wykończeniu. Pomoże ona wypełnić usta i sprawi, że będą błyszczące i uwodzicielskie.

Jak pokazała wizażystka, ten life hack działa nie tylko w przypadku odcieni nude. W ten sam sposób nałożyła czerwoną szminkę. Brak akcentu w kącikach ust sprawił, że ten wyrazisty makijaż wyglądał spektakularnie, a kontury ust były bardziej stonowane.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora