English
русский
Українська

Trending:

Jak wykonać makijaż ślubny czerwoną szminką: życiowe triki

Alina MilsentDama
Makijaż dla panny młodej. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Ślub to jedno z najszczęśliwszych wydarzeń w życiu, a każda panna młoda chce wyglądać nieskazitelnie. Ważne jest, aby stworzyć odpowiednie akcenty, więc przyda się głęboki czerwony odcień szminki.

Wizażystka Lancôme Antonia Bazil podkreśliła, że czerwony pigment stanowi poważne ryzyko na weselu. Szminka może się rozmazać, na przykład podczas całowania lub podczas uroczystego bankietu, a ciągłe bieganie do lustra, aby poprawić makijaż, jest trochę uciążliwe. Eksperci podpowiedzieli nam, jak wykonać trwały makijaż czerwoną szminką.

Wskazówka 1

Nie bez powodu panny młode tradycyjnie wybierają delikatne - nude lub różowe - odcienie szminek. Takie pigmenty wymagają mniej konserwacji, co oznacza mniejsze ryzyko i stres. Jeśli więc jesteś rozdarta między komfortem a blaskiem, wybierz kompromis: nałóż czerwoną szminkę podczas sesji zdjęciowej i części oficjalnej, a na bankiecie pomaluj usta nagim błyszczykiem.

Wskazówka 2

Czerwona szminka obejmuje całą gamę odcieni: od jasnego, makowego, pomarańczowo-czerwonego do głębokiego koloru marsala, graniczącego z burgundem. Jeśli znasz swój odcień, świetnie - na pewno będziesz pewna swojego wyglądu. Jeśli jednak nie, wizażyści radzą najpierw poeksperymentować z ciemniejszą wersją.

Jak wykonać makijaż ślubny czerwoną szminką: życiowe triki

"Ciemniejsza czerwień to elegancki, klasyczny i wyrafinowany wybór. Poza tym na imprezie ciemniejsze odcienie będą wyglądać bardziej nowocześnie i stosownie, jednocześnie rozjaśniając cerę" - podkreśla Bazil.

Wskazówka 3

Przygotuj się do wakacji z wyprzedzeniem. Przetestuj kilka odcieni szminki. Sprawdź, czy konsystencja zachowuje się podczas posiłków, czy rozprowadza się w kontakcie z wodą, jak reaguje na aparat (idealna czerwona szminka w lustrze może wyglądać niekorzystnie w obiektywie). Nigdy nie zgadzaj się na coś, z czym nie czujesz się komfortowo. Wpłynie to na Twoją pewność siebie i wywoła niepotrzebny niepokój.

Wskazówka 4

Gdy już zdecydujesz się na swój odcień, poćwicz jego nakładanie. Postępuj zgodnie z czterema krokami: nałóż odpowiednią konturówkę na całe usta (nie tylko na linię warg), nałóż szminkę (najlepiej o długotrwałej formule) za pomocą pędzelka do ust. Następnie użyj pędzelka do korektora, aby zdefiniować krawędź ust. Na koniec spryskaj usta sprayem utrwalającym.

Wskazówka 5

Nie nakładaj szminki na wewnętrzną stronę ust, ponieważ w tym miejscu powstają czerwone przebarwienia na zębach. Po każdym posiłku lub napoju delikatnie wytrzyj usta serwetką.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków