English
русский
Українська

Trending:

Jak sprawić, by oczy wyglądały jak najjaśniej: sekret nakładania tuszu do rzęs

Alina MilsentDama
Life hacki do nakładania tuszu do rzęs. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Żaden makijaż nie jest kompletny bez kilku pociągnięć tuszem do rzęs. Podkreślone rzęsy dodają spojrzeniu bogactwa i wyrazistości. Jednak pomimo wszystkich wysiłków, tusz do rzęs często skleja rzęsy, a pod koniec dnia zaczyna odpadać.

Eksperci podpowiedzieli nam, jak sprawić, by oczy wyglądały tak promiennie, jak to tylko możliwe. Sekret tkwi w tym, by nie bać się eksperymentować i dodawać rzęsom koloru.

Musisz opanować podwójny etap nakładania tuszu do rzęs. Najpierw należy pokryć rzęsy niebieskim tuszem, który wydłuży włoski i nada im wyrazistości. Następnie należy nałożyć zwykły czarny tusz, ale tylko na dolne rzęsy.

Wizażyści zauważają, że ten życiowy hack może wydawać się dość dziwny, ale zazwyczaj niebieskie tusze do rzęs nie są tak napigmentowane, aby stworzyć efekt sceniczny. Mogą podkreślić głębię jasnych oczu i sprawić, że brązowe odcienie będą bardziej wyraziste.

Jak sprawić, by oczy wyglądały jak najjaśniej: sekret nakładania tuszu do rzęs

Zasada "mniej znaczy więcej" również ma tutaj zastosowanie. Tusz do rzęs ma tendencję do sklejania się i zbrylania, jeśli już zaczyna wysychać lub jeśli nałożysz zbyt dużo produktu na rzęsy.

Powinieneś także wybrać odpowiednie oświetlenie, abyś mógł zobaczyć wszystkie funkcje naraz i szybko poprawić wszelkie wady. Lepiej jest nakładać makijaż, umieszczając lustro w wystarczającym świetle dziennym, na przykład w pobliżu okna.

Nawiasem mówiąc, jeśli jak zwykle nałożysz tusz na wszystkie rzęsy, twoje oczy będą wyglądać na okrągłe i otwarte. A zmieniając technikę tak, aby rysować rzęsy pod kątem, można wizualnie wydłużyć twarz.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora