English
русский
Українська

Trending:

Jak malować oczy bez grudek: błędy, które psują makijaż

Yulia PoteriankoDama
Dzięki tym wskazówkom zawsze będziesz mieć puszyste, długie rzęsy. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Wiele kobiet zna ten problem - bez względu na to, jak bardzo starasz się nałożyć tusz na rzęsy, wciąż się on zbryla, a włoski sklejają się ze sobą. A to bardzo psuje cały makijaż. Natomiast profesjonalni makijażyści potrafią z łatwością stworzyć spektakularne puszyste rzęsy za pomocą tuszu.

Co robią, aby osiągnąć ten efekt? OBOZ.UA zebrał niektóre z głównych życiowych hacków, które sprawią, że Twoje rzęsy będą wyglądać jak sztuczne.

Sprawdź stan tuszu do rzęs

Za każdym razem, gdy otwierasz tubkę tuszu do rzęs, powietrze dostaje się do środka. Z czasem wysusza to produkt, sprawia, że staje się on bardziej lepki i zaczyna się zbrylać, zamiast nakładać się równomiernie. Zwykle, przy regularnym codziennym stosowaniu, produkt zaczyna wysychać około 10-15 tygodni po pierwszym otwarciu tubki. Po tym czasie lepiej wymienić tusz do rzęs na nowy.

Nie nakładaj zbyt dużo

Główną zasadą wysokiej jakości makijażu jest to, że mniej znaczy więcej. Dotyczy to również tuszu do rzęs. Jeśli nałożysz na rzęsy zbyt dużo produktu, nic dziwnego, że zacznie się on zbijać w grudki i sklejać rzęsy, zamiast je podkreślać. Aby upewnić się, że zawsze masz dokładnie odpowiednią ilość tuszu do rzęs na szczoteczce, zetrzyj nadmiar na krawędzi tubki lub użyj chusteczki.

Nie wykonuj szczoteczką prostych ruchów w górę

Dużym błędem jest przykładanie szczoteczki tuszu do rzęs i przesuwanie jej wzdłuż włosków. Takie ruchy powodują zbrylanie się produktu. Aby skutecznie rozprowadzić go na włoskach, przesuwaj szczoteczkę w górę, jednocześnie przesuwając ją z boku na bok. Pozwoli to również lepiej pomalować rzęsy.

Nie spiesz się

Podobnie jak każdy inny produkt do makijażu, tusz do rzęs musi osiąść i wyschnąć. Oznacza to, że jeśli nakładasz go w kilku warstwach, zgodnie z zaleceniami, aby uzyskać najbardziej efektywny wygląd, daj produktowi czas na wyschnięcie między aplikacjami. Jeśli będziesz się spieszyć i ponownie pomalujesz rzęsy tuszem, który jeszcze nie wysechł, zacznie się on zbijać w grudki. Rób więc przerwy między nakładaniem kolejnych warstw. I nie zapomnij poruszać szczoteczką.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków