English
русский
Українська

Trending:

Jak zapobiec rozmazywaniu się eyelinera: sztuczka pozwalająca uniknąć efektu szopich oczu

Alina MilsentDama
Jak sprawić, by eyeliner nie przeciekał. Źródło: Stworzony przez sztuczną inteligencję.

Prawdziwi guru makijażu potrafią narysować idealne strzały w kilka sekund. Zwykli śmiertelnicy zwykle nie radzą sobie z eyelinerem od razu. Eyeliner unosi się, rozmazuje, leży nierówno, a symetria na obu oczach to tylko marzenie. Do tego dochodzi dodatkowe wyzwanie - letnie upały. Eyeliner może spływać, tworząc niezbyt atrakcyjny efekt "szopich oczu".

Wizażyści opowiedzieli o skutecznym know-how, które pomoże utrwalić makijaż. Istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym makijaż utrzyma się przez cały dzień.

Eyelinery zazwyczaj występują w formie płynnej lub żelowej, która często rozmazuje się na powiece, zwłaszcza jeśli masz skórę tłustą lub skłonną do potu.

Znana wizażystka Katie Jeung powiedziała, że najlepszym sposobem na uniknięcie rozmazywania jest dodanie wodoodpornego eyelinera po głównej aplikacji.

Alternatywnie, możesz poprawić trwałość makijażu, używając najpierw wodoodpornej kredki jako bazowego eyelinera. Po stworzeniu podstawowego wyglądu za pomocą ołówka, nałóż na linię inny eyeliner, żelowy lub płynny.

Czasami zdarza się, że bez względu na to, jakiego eyelinera użyjesz, pod koniec dnia na powiekach nadal pozostają smugi. Wizażyści radzą osobom z tłustą skórą, aby używały eyelinerów o płynnej formule, a nie woskowych. Chodzi o to, aby zatrzymać jak najwięcej wilgoci, dzięki czemu eyeliner pozostanie bogaty i trwały.

Jednak poważnym błędem jest niedostateczne oczyszczenie powiek przed nałożeniem eyelinera. Użyj wcześniej wody micelarnej, aby oczyścić powieki z tłuszczu lub potu. Po wyschnięciu eyelinera można nałożyć na niego odrobinę matowego pudru i w razie potrzeby jeszcze raz podkreślić kreskę.

Wcześniej OBOZ.UA opowiedział, jak nadać młodość dojrzałej skórze i ukryć zmarszczki pod oczami.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Niedroga i szybka wersja dania dla smakoszy
Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Nie mniej smaczne i satysfakcjonujące niż słone
Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Znacznie łatwiejsze niż te z klasycznego ciasta