English
русский
Українська

Trending:

Jak stylizować brwi, aby uzyskać nowoczesny wygląd: porady ekspertów

Anna OniszczenkoDama
Jakie brwi będą noszone w 2024 roku?. Źródło: freepik.com

Brwi to ważny element, który może diametralnie odmienić naszą urodę. Jeśli są odpowiednio ukształtowane, podkreślą oczy i sprawią, że twarz będzie wyglądać bardziej harmonijnie.

Jeśli jednak popełnisz błąd w pielęgnacji brwi, możesz zniekształcić cały swój wizerunek. Właśnie dlatego Good Housekeeping podzielił się z nami fachowymi wskazówkami na temat pielęgnacji brwi, które pomogą ci wyglądać nowocześnie i atrakcyjnie.

Moda na makijaż, a w szczególności kształt brwi, zmienia się nieustannie i regularnie. Kiedyś za standard piękna uznawano brwi z nitką, kiedyś bardzo gęste brwi, a kiedyś nawet ich całkowity brak.

Jak stylizować brwi, aby uzyskać nowoczesny wygląd: porady ekspertów

Słynna artystka brwi Cheryl Riley zauważyła, że te trendy w modzie mogą wywierać presję na ludziach, aby zepsuć ich naturalne piękno w pogoni za trendami.

Na szczęście ostatnio ludzie dążą do naturalności i równowagi, więc kobiety muszą teraz tylko dbać o swoje brwi, ale nie radykalnie zmieniać ich kształtu, gęstości itp.

Nie ma potrzeby iść wbrew naturze i tworzyć nierealistyczny kształt brwi, który będzie niezwykle trudny do utrzymania i wzrostu. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad pielęgnacji.

Początek brwi

Przednia część brwi powinna być miękka i naturalna. Nie należy tworzyć wyraźnego kształtu ołówkiem lub farbą i zbyt mocno wyrywać tego obszaru.

Jak stylizować brwi, aby uzyskać nowoczesny wygląd: porady ekspertów

Skubanie

Nigdy nie wyrywaj brwi, aby podnieść łuk. Usuwaj jedynie meszek i dziwne włoski, które wyrosły szybciej niż reszta lub całkowicie na boki, ale nigdy nie zmieniaj ich kształtu.

Kredka do brwi

Podczas farbowania brwi trzymaj kredkę tak, jakbyś coś kolorowała, a nie pisała. Kolor nakładaj powoli i stopniowo, wykonując lekkie ruchy w kierunku wzrostu włosków.

Pamiętaj też, że kredka do brwi powinna być o jeden lub dwa odcienie ciemniejsza niż naturalny kolor włosów.

Żel do brwi

Jeśli masz wystarczająco gęste brwi, to jedyne czego potrzebujesz to odżywczy żel do brwi, który nada im schludny, naturalny kształt.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków