English
русский
Українська

Trending:

Jak nosić makijaż, aby wyglądać znacznie młodziej: życiowe triki z korektorem

Yulia PoteriankoDama
Nieprawidłowo nałożony korektor może nawet zrujnować dobrze wykonany makijaż. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Korektor od dawna jest jednym z ulubionych produktów kosmetycznych wśród entuzjastów makijażu. Pomaga szybko i łatwo ukryć niedoskonałości skóry, podkreślić pożądane obszary i stworzyć nieskazitelny wygląd.

Pomimo faktu, że produkt może idealnie dopasować się do odcienia skóry, ma również pewne wady. Korektor może nakładać się zbyt grubo, wślizgiwać się w załamania skóry, wysychać i pękać. Brytyjski wizażysta Wayne Goss podpowiada, jak używać tego produktu bez popełniania błędów i uzyskać najlepsze rezultaty.

Nakładaj oszczędnie

Aby jak najlepiej wykorzystać korektor, Goss zaleca stosowanie minimalnej ilości produktu. Na przykład, nie należy nakładać korektora na całą przestrzeń pod okiem. U zdecydowanej większości osób ciemny obszar rozciąga się od wewnętrznego kącika do mniej więcej środka oka. To właśnie tę lukę należy pokryć korektorem. Co więcej, to właśnie w zewnętrznym kąciku, gdzie koncentrują się wszystkie główne zmarszczki, produkt będzie je zatykał i jeszcze bardziej podkreślał.

Używaj podkładu

Bez względu na to, jak używasz korektora, nie zapomnij użyć podkładu przed jego nałożeniem. Stworzy on barierę między skórą a produktem. Pomoże również korektorowi nałożyć się bardziej równomiernie i zapewni lepszą trwałość.

Nie bój się nakładać produktu palcem

Wayne zaleca, aby nie unikać metody nakładania korektora palcami. Po pierwsze, pomogą one ogrzać produkt i lepiej rozprowadzić go na skórze. Po drugie, palce podpowiedzą Ci, czy nie nakładasz zbyt dużej ilości produktu. Upewnij się tylko, że masz wystarczającą ilość korektora w danym obszarze, aby go rozjaśnić i dobrze rozetrzeć.

Utrwal makijaż pudrem

Po nałożeniu korektora zawsze nakładaj na niego półprzezroczysty puder. Pomoże on utrwalić makijaż i ochroni go przed rolowaniem i pękaniem w ciągu dnia.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Leniwa lasagne: jak zastąpić tradycyjne ciasto

Niedroga i szybka wersja dania dla smakoszy
Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Pomysły na nietypowe słodkie śniadania: 2 proste opcje

Nie mniej smaczne i satysfakcjonujące niż słone
Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Leniwe paszteciki z chleba pita bez wałkowania ciasta: gotowane w kilka minut

Znacznie łatwiejsze niż te z klasycznego ciasta