English
русский
Українська

Trending:

To naprawdę działa: kiedy używać perfum, aby były trwalsze?

Yulia PoteriankoDama
Sekretem długotrwałego zapachu jest wilgotna skóra. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Perfumy to najlepszy sposób na stworzenie idealnego wyglądu, nawet jeśli nie nosisz makijażu lub utrzymujesz ubrania tak proste, jak to tylko możliwe. Ale czasami ich trwałość jest rozczarowująca: zapach zanika w ciągu 2-3 godzin. Czy można temu jakoś zaradzić?

Eksperci twierdzą, że Twój ulubiony zapach pozostanie z Tobą przez cały dzień, jeśli zastosujesz go prawidłowo. OBOZ.UA zebrał niektóre z ich najbardziej skutecznych wskazówek.

Zacznij od poświęcenia wystarczającej ilości czasu na dokładne przestudiowanie swoich perfum. Z reguły zawierają one trzy poziomy, które ujawniają się jeden po drugim. Natychmiast po nałożeniu zapachu wyczuwalne są nuty głowy - ten etap trwa około 15-20 minut. Następnie pojawiają się nuty środkowe, najbardziej intensywna część piramidy perfum. Będą Cię one otulać przez 2-8 godzin. I wreszcie otwierają się nuty bazy. Pojawiają się, gdy nuty serca ustępują. W niektórych perfumach baza pozostaje wyczuwalna nawet przez kilka dni.

Każdy z tych etapów można zmaksymalizować, aplikując zapach na wilgotną skórę. Najlepszym momentem jest czas bezpośrednio po prysznicu. Wilgoć, którą skóra stopniowo wchłania, pomoże również lepiej zatrzymać cząsteczki zapachu. Zastosuj więc swoją ulubioną wodę toaletową zaraz po wyjściu spod prysznica rano.

Nałożenie balsamu nawilżającego lub mleczka do ciała również pomoże dłużej utrzymać zapach. Wybierz jednak produkt bezzapachowy, aby jego zapach nie konkurował z perfumami i nie zakłócał ich percepcji.

Należy pamiętać, że zapach najlepiej rozprzestrzenia się w ciepłym powietrzu. Jeśli więc chcesz, aby był on najbardziej intensywny, nałóż perfumy na najcieplejsze obszary skóry. Zwykle można tam łatwo wyczuć puls - obszar za uszami i na szyi, nadgarstkach, zgięciach łokci itp.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków