English
русский
Українська

Trending:

Odwrócony balejaż. Na czym polega ta technika koloryzacji włosów i dlaczego lepiej odłożyć ją na zimę?

Anna BoklajukDama
Odwrócony balejaż jest szczególnie popularny wśród jasnych blondynek, które na zimę chcą przejść do świata brunetek. Źródło: freepik.com

Odwrócony balejaż może być najlepszym wyborem dla Twojej fryzury, jeśli wolisz kolor włosów, który nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Technika ta jest luźnym stylem nakładania koloru na włosy, co skutkuje naturalnie wyglądającym kolorem włosów, który odrasta łatwiej niż po tradycyjnym rozjaśnianiu folią.

Jednak podczas gdy tradycyjny balayage koncentruje się na zapewnieniu efektu rozjaśnienia, odwrócony balayage polega na ciemniejszych kolorach, aby stworzyć ruch i objętość dzięki głębszym tonom. Ten styl jest szczególnie popularny wśród blondynek, które chcą zostać brunetkami na zimę, aby uzyskać bogatszy, głębszy odcień, ponieważ luksusowe, pikantne, dekadenckie odcienie, takie jak odwrócony balayage, są ulubionymi w chłodniejszych miesiącach, według Women.

"Odwrócony balayage przywraca głębię korzeniom. Zmniejsza kontrast między jasnymi obszarami a kolorem bazowym i sprawia, że pozostałe jasne obszary wyróżniają się" - wyjaśnia kolorystka Lauren Grummel. Odwrócony balayage koncentruje się na objętości, która pochodzi z bogatych odcieni czekolady, a nie z jaśniejszych kolorów.

Czego można się spodziewać po odwróconym balejażu

Zaletą odwróconego balejażu jest to, że jest to subtelna, naturalna różnica, którą wybierasz ze swoim stylistą. "Pomysł polega na zmieszaniu naturalnego koloru klienta, aby stworzyć stopiony, gradientowy wygląd od nasady aż po końce" - mówi kolorysta Giancarlo Carollo. Niektórzy styliści mogą do tego podejść, tworząc pasemka balayage na środku i dodając cieniowane odrosty. Inni mogą pójść drogą rozjaśniania odrostów do odcienia, który jest nieco ciemniejszy niż rozjaśnione części, ale nadal jaśniejszy niż naturalny kolor włosów.

Odwrócony balejaż. Na czym polega ta technika koloryzacji włosów i dlaczego lepiej odłożyć ją na zimę?

Z tego powodu wielu stylistów sugeruje, aby klienci najpierw omówili, jaki rodzaj koloru chcą uzyskać. Najlepiej jest pokazać zdjęcie dokładnie tego koloru, aby ciemne odcienie nie były zbyt ciemne.

Najlepszą rzeczą, jakiej można oczekiwać od odwróconego balayage, jest łatwość jego utrzymania. Proces odrastania jest bezstresowy, ponieważ odrosty idealnie komponują się z ciemnymi tonami.

Odwrócony balejaż jest odpowiedni dla każdego rodzaju włosów: zarówno prostych, jak i kręconych. Jest to świetny sposób na dopasowanie wyglądu do ciemniejszych i krótszych miesięcy zimowych, kiedy chcemy się zrelaksować i mieć bogatszą paletę.

Jak dbać o odwrócony balejaż

Odwrócony balejaż. Na czym polega ta technika koloryzacji włosów i dlaczego lepiej odłożyć ją na zimę?

Jedną z największych zalet tego typu koloryzacji jest łatwy proces odrastania włosów. Naturalne odrastanie nie stanowi problemu, ponieważ podczas koloryzacji dodawane są ciemniejsze odcienie, a nie jaśniejsze. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby poprawiania koloru przez co najmniej sześć do ośmiu tygodni, a może nawet dłużej. Do pielęgnacji włosów w domu wystarczy szampon i odżywka.

Tylko sprawdzone informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków