English
русский
Українська

Trending:

Sekrety perfekcyjnego krycia: jak prawidłowo nakładać podkład

Yulia PoteriankoDama
Nowoczesne podkłady mają bardzo różne tekstury i trzeba wiedzieć, jak prawidłowo z nimi pracować. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Przez długi czas na rynku dostępne były zasadniczo dwa główne rodzaje podkładów: długotrwałe i matowe lub błyszczące i lekkie, od których zależał makijaż. Współczesny przemysł kosmetyczny oferuje szeroką gamę produktów o różnych właściwościach, a zatem pojawiło się pytanie, jak prawidłowo je stosować.

OBOZ.UA poprosił o radę wizażystów, którzy wypróbowali różne warianty nowoczesnych podkładów. Radzą skupić się na typie skóry i oczekiwaniach wobec makijażu - czy chcesz matowego wykończenia, czy lekkiego blasku. Oto kroki, które należy podjąć, aby uzyskać idealne krycie w każdych warunkach.

Wybierz odpowiedni odcień

Aby stworzyć naturalny wygląd, ważne jest, aby znaleźć odpowiednią głębię i odcień podkładu dla swojej cery. Określ swój typ kolorystyczny - neutralny, ciepły lub chłodny. Istnieją specjalne usługi online, które mogą w tym pomóc. Kolor produktu powinien pasować do odcienia skóry.

Określ oczekiwania wobec swojego podkładu

Kiedyś podkład był matowy lub błyszczący, bez opcji pośrednich. Dziś mamy luksus wyboru i całkiem możliwe jest wybranie produktu o dowolnych pożądanych właściwościach. Jednak bez względu na to, co wybierzesz, zacznij od nałożenia kremu nawilżającego, który pomoże nawilżyć skórę i sprawi, że będzie gładsza. Następnie skup się na swoich potrzebach lub pragnieniach. Na przykład, jeśli zamierzasz być często fotografowana, wybierz matujący produkt, który nie spowoduje pojawienia się jasnych plam na twarzy. Nie bój się też eksperymentować i mieszać produktów o różnych właściwościach. Na przykład dodaj odrobinę kremu nawilżającego do gęstych tekstur.

Prawidłowe nakładanie produktu

Sposób nakładania podkładu zależy wyłącznie od Ciebie. Wizażyści nie mają ostatecznych zaleceń w tej kwestii. Jeśli lubisz nakładać podkład palcami, rób to w ten sposób lub użyj gąbki lub pędzla, a nawet obu. Ciepło dłoni pomoże równomiernie rozprowadzić produkt na skórze, gąbka zapewni naprawdę jednolitą i nieskazitelną aplikację, a pędzel pomoże ci użyć minimalnej ilości kremu i nadal wykonać dobrą robotę w tak trudnych obszarach twarzy, jak oczy, nos i kontur ust.

Niezależnie od wybranej metody, rozpocznij nakładanie podkładu na środku twarzy i kieruj się ku krawędziom. Skoncentruj się na obszarach, które wymagają najwięcej podkładu. Zazwyczaj są to miejsca, w których występuje niepożądana pigmentacja. Jednocześnie nie bój się pomijać obszarów, w których podkład nie jest potrzebny. Jeśli wszystko jest dobrze wycieniowane, taki makijaż będzie wyglądał jeszcze bardziej naturalnie.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami.

Inne wiadomości

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków