English
русский
Українська

Trending:

Twoje oczy będą 10 razy jaśniejsze: skuteczny sposób na makijaż oczu

Alina MilsentDama
Life hacki do makijażu oczu. Źródło: Stworzony przy pomocy sztucznej inteligencji

Technika cut crease to szczególny trend w makijażu. Główny nacisk kładziony jest na załamanie powieki przy użyciu ciemnych odcieni cieni do powiek o różnych fakturach, aby stworzyć efekt lekkiej mgiełki.

Pomimo faktu, że w tym roku technika ta została prawie przyćmiona przez trendy lat 90-tych, wizażyści twierdzą, że cut crease można uznać za ponadczasowy styl makijażu, który będzie odpowiedni na imprezę i do codziennego makijażu. Odpowiednia aplikacja cieni do powiek sprawi, że oczy będą wyglądały na większe, a spojrzenie bardziej wyraziste.

Na czym polega technika cut crease?

W rzeczywistości technika cut crease istnieje od czasów niemych filmów. W tamtych czasach ten sposób nakładania cieni był używany, aby zwrócić uwagę na oczy aktorek w czarno-białych filmach. Styl ten był łagodniejszy niż współczesna wersja, ale miał to samo założenie.

Caroline Forrest, wizażystka w THG Studios, wyjaśniła, że istotą makijażu jest stworzenie ostrego kontrastu między powieką a obszarem pod brwią.

"Jedną z największych zalet tego makijażu jest to, że można go dostosować do kształtu oczu i zmienić kolory według własnych upodobań. Jedyną zasadą jest to, że kolor załamania powinien być ciemniejszy niż kolor powieki" - wyjaśnia Forrest.

Twoje oczy będą 10 razy jaśniejsze: skuteczny sposób na makijaż oczu

Instrukcje krok po kroku

Krok 1.

Nałóż podkład lub korektor na całą powiekę. Technika cut crease nie działa, jeśli odcienie cieni do powiek zlewają się ze sobą bez ostrego przejścia.

Krok 2.

Następnie utwórz definicję w załamaniu powieki. Przeciągnij puszystym pędzlem tuż pod łukiem brwiowym, gdzie pędzel naturalnie wtapia się w kontury. Będziesz w stanie wyczuć lukę między brwią a okiem, czyli dokładnie tam, gdzie chcesz nałożyć najciemniejsze cienie.

Krok 3.

Stwórz precyzyjną linię i podkreśl powiekę, nakładając jaśniejszy kolor na całą powiekę, dopasowując go do koloru załamania powieki. Na tym etapie bardzo dobrze sprawdzają się kremowe cienie do powiek, a nawet korektor, ponieważ dzięki tym produktom można naprawdę podkreślić kontur. Nałóż jasny kolor na całą powiekę za pomocą płaskiego pędzla, tworząc jednolitą linię pod miejscem, w którym mieszasz ciemniejszy kolor.

Krok 4.

Jeśli używasz kremowego produktu, wizażyści zalecają nałożenie na niego pudrowego cienia do powiek lub produktu utrwalającego.

Krok 5.

Wykończ makijaż czarnym eyelinerem i tuszem do rzęs.

Ostatnio w Internecie popularność zyskuje technika zwana "koktajlem tuszu do rzęs". Polega ona na użyciu kilku szczoteczek w celu nadania rzęsom dodatkowej objętości, długości i wyrazistości.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków