English
русский
Українська

Trending:

Twoje usta będą nawilżone i gładkie: cztery sekrety domowej pielęgnacji ust

Yulia PoteriankoDama
Właściwa pielęgnacja ust może przedłużyć ich młodość. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Pielęgnacja ust to nie tylko regularne stosowanie balsamu do ust i prawidłowe wykonywanie makijażu. Młodość skóry i blask naturalnego koloru w tym obszarze zależą od właściwego podejścia.

Wizażyści twierdzą, że należy opracować własny schemat pielęgnacji ust, aby zachować ich gładkość, nawilżenie i wyrazisty kształt. OBOZ.UA zebrał ich wskazówki.

Zacznij od złuszczania

To właśnie regularne usuwanie martwych komórek pozwala nadać ustom najlepszy wygląd, a mianowicie rozjaśnić je i wygładzić. Wybierz jednak możliwie najłagodniejszy produkt, który będzie złuszczał delikatnie i bez ostrych efektów mechanicznych lub chemicznych. Szukaj produktów ze składnikami pielęgnacyjnymi, takimi jak olejki czy witamina E. Peeling do ust nakładaj palcem okrężnymi ruchami.

Zadbaj o nawilżenie

Po pierwszym etapie złuszczania przejdź do nawilżania ust. Dobrym wyborem są produkty z przeciwutleniaczami, które zarówno odżywiają, jak i chronią skórę. Pomagają one również zachować młody i żywy wygląd ust na dłużej.

Wypróbuj maseczkę

Maseczki do ust są zwykle przeznaczone do stosowania na noc. Dbają one o skórę podczas snu. Pamiętaj, aby dokładnie przestudiować skład produktu. Jeśli zawiera on składniki złuszczające, takie jak AHA i BHA, nie należy stosować go częściej niż raz w tygodniu. Maseczki pielęgnacyjne ze składnikami nawilżającymi, takimi jak skwalan, można stosować nawet codziennie.

Nie pomijaj ochrony przeciwsłonecznej

Skóra ust cierpi z powodu słońca tak samo jak reszta twarzy, więc nie zapominaj o stosowaniu produktów z filtrem SPF. Pomagają one spowolnić fotostarzenie i chronią wrażliwą skórę przed poparzeniami i odwodnieniem.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend w modzie czy zły gust? Andre Tan doradził, jak prawidłowo nosić ubrania w panterkę

Trend lamparta został stworzony przez Christiana Diora