English
русский
Українська

Trending:

Nie panikuj! Co zrobić, gdy zobaczysz żmiję i jak odstraszyć gady?

Co zrobić, gdy zobaczysz żmiję. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Wraz z nadejściem ciepłej pory roku wzrasta prawdopodobieństwo spotkania człowieka z wężem. Może się to zdarzyć na polach, w lesie, w pobliżu zbiorników wodnych, a czasem na podwórkach prywatnych domów.

Na Ukrainie występuje również kilka gatunków jadowitych węży. Dlatego tsukor.zapisi podzielił się zasadami zachowania z gadami, które mogą potencjalnie uratować życie.

Spotkanie ze żmiją na wolności może być nieprzyjemną niespodzianką, ale ważne jest, aby nie panikować, ponieważ nie atakują one ludzi bez powodu. Właściwe działania mogą pomóc uniknąć niebezpieczeństwa.

Co zrobić, gdy zobaczysz żmiję

Jeśli zobaczysz żmiję, nigdy nie powinieneś się do niej zbliżać i wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Nie powinieneś także próbować jej złapać, nawet jeśli chcesz po prostu zabrać gada. Żmija boi się ciebie bardziej niż ty jej, ale jeśli poczuje realne zagrożenie z twojej strony, zaatakuje bez wahania.

Nie panikuj! Co zrobić, gdy zobaczysz żmiję i jak odstraszyć gady?

Najlepiej oddalić się jak najdalej od żmii i pozwolić jej odpełznąć samodzielnie. Jeśli zauważysz jadowitą żmiję w miejscu publicznym, powinieneś zadzwonić do właściwych władz i służb, aby mogły one podjąć środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Jak odstraszyć żmiję

Najbardziej niezawodną opcją odstraszania żmij są specjalne kulki z kompozycją olejków eterycznych. Można rozłożyć je wokół terenu, 1 sztuka na metr, a także stworzyć dodatkową barierę w pobliżu ogrodzenia, umieszczając kulki co 50 cm.

Ponadto, jeśli nie chcesz widzieć żmij w swoim letnim domku, możesz posypać suchą musztardę wzdłuż ogrodzenia lub posadzić tam czosnek.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Lekka sałatka bez majonezu w 5 minut: zdrowa i nieszkodliwa dla sylwetki

Najprostsze połączenie produktów
Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Puszyste ciasto czekoladowe: z czym gotować

Potrzebujesz jednego bardzo prostego składnika