English
русский
Українська

Trending:

Lekarze opowiadają o zjawisku umierania pacjentów: nie ma wyjaśnienia

Lekarze opowiadają o zjawisku umierania pacjentów przed śmiercią. Źródło: Stworzony z pomocą sztucznej inteligencji

Śmierć jest jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk, z którym prędzej czy później będzie musiała zmierzyć się każda żywa istota. Naukowcy wciąż nie potrafią udzielić ostatecznych odpowiedzi na wiele pytań związanych z końcem życia.

Oprócz tajemniczości samego zjawiska śmierci, towarzyszą jej również niewyjaśnione zjawiska. Pielęgniarka Julie McFadden opowiedziała BirminghamLive o jednym z nich, zwanym terminalną świadomością.

Świadomość terminalna to wyjątkowe i niewyjaśnione zjawisko, kiedy przed śmiercią pacjenci, którzy przez długi czas cierpieli na poważne choroby, nagle czują się znacznie lepiej. Ich oczy stają się wyraźniejsze, mają apetyt, czują przypływ energii, a ból i inne objawy mogą zniknąć.

Szpital

Pielęgniarka hospicyjna, która spędziła swoją karierę pracując na oddziałach paliatywnych i intensywnej terapii, powiedziała, że widziała to zjawisko wiele razy.

"Może objawiać się na różne sposoby, ale często nagle jedzą, nagle zaczynają mówić, może nawet chodzić. Zachowują się jak dawniej. Rozwijają osobowość: śmieją się, żartują, ale potem zwykle umierają w ciągu kilku dni, czasem nawet tej samej nocy" - powiedziała Julie McFadden.

Obecnie lekarze starają się ostrzegać krewnych ciężko chorych pacjentów o tym zjawisku z wyprzedzeniem, aby nie byli zbyt zdruzgotani, gdy osoba nagle umiera po tym, jak jej stan się poprawił.

Szpital

Inna pielęgniarka hospicyjna podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat świadomości terminalnej. Przedstawiła teorię, że jest to sposób natury na danie umierającym ludziom czasu i możliwości pożegnania się z bliskimi i dokończenia niedokończonych spraw.

Wcześniej OBOZ.UA informował, że kluczowy składnik powstania życia na Ziemi został zsyntetyzowany w laboratorium.

Śledź OBOZ.UA na Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków