English
русский
Українська

Trending:

Matowa czy błyszcząca? Która strona folii powinna być używana do pakowania żywności?

Eksperci wyjaśniają, czy ma znaczenie, której strony folii spożywczej użyć. Źródło: Stworzone z pomocą sztucznej inteligencji

Jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów przechowywania żywności jest zawijanie jej w folię, a następnie w pojemniki. To właśnie w takiej formie dłużej zachowuje ona swoją świeżość. Ale czy wiesz, która strona folii powinna być używana?

Niektórzy uważają, że błyszcząca strona jest bezpieczniejsza, podczas gdy inni twierdzą, że lepiej jest obrócić materiał matową stroną w kierunku żywności. OBOZ.UA próbował położyć kres dyskusji, pytając o zdanie ekspertów.

Jak się okazało, różnica w fakturze różnych stron folii spożywczej wynika ze specyfiki procesu technologicznego jej produkcji. Cecha ta nie wpływa na bezpieczeństwo materiału. Organy ds. zdrowia nie mają konkretnych zaleceń dotyczących tego, której strony folii należy używać.

Używanie matowej lub błyszczącej strony folii aluminiowej do pakowania lub gotowania nie wpływa na wartość odżywczą ani skład żywności. W związku z tym można ją zwrócić w takiej postaci, w jakiej została znaleziona i nie martwić się o bezpieczeństwo materiału.

Główne potencjalne zagrożenia dla zdrowia mogą być związane z przenikaniem aluminium z folii do żywności. Folia spożywcza jest jednak neutralna chemicznie, więc taka wymiana jest praktycznie niemożliwa. Dlatego też można jej bezpiecznie używać zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.

Jeśli nadal chcesz chronić się nawet przed potencjalnym przenikaniem aluminium do żywności, zawiń żywność i naczynia najpierw w pergamin, a następnie w folię. W ten sam sposób można również izolować żywność podczas pieczenia w piekarniku.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Podstawowa pasta z tuńczyka: 5 minut na przygotowanie

Opcja na szybką przystawkę
Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Cukier miętowy w 10 minut: jak zrobić niezwykły preparat na zimę

Potrzebujesz tylko dwóch składników
Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Morele w syropie na zimę: soczyste i zachowują swój kształt

Mogą być spożywane samodzielnie lub dodawane do wypieków