English
русский
Українська

Trending:

Jak przywrócić czarny kolor wypalonym ubraniom: najlepsze sposoby

Zwykłe produkty gospodarstwa domowego mogą pomóc przywrócić jasność czarnym ubraniom. Źródło: Stworzone dzięki sztucznej inteligencji

Czarne rzeczy z czasem mogą stracić swoją jasność, a wiosną i latem proces ten tylko przyspiesza. Do regularnego prania, które wypłukuje barwnik, dodaje się również światło słoneczne, na którym czarny kolor szybko się wypala.

Nie należy jednak wyrzucać czarnej rzeczy, która straciła swój blask. Niektóre pomysłowe flyhacki z improwizowanymi środkami mogą pomóc przywrócić ulubiony kolor koszulki lub koszuli. OBOZ.UA zebrał kilka takich lifehacków.

Ocet

Moczenie w occie może rozpuścić białawy kamień na niezbyt nowych czarnych rzeczach, co natychmiast przywróci im jasność. Aby to zrobić, wlej ciepłą wodę do miski i rozcieńcz w niej ocet w ilości łyżki stołowej na litr. Umieść przedmiot w roztworze i trzymaj go przez 30 minut, a następnie umyj jak zwykle i wysusz na świeżym powietrzu, aby był dobrze wentylowany.

Kawa

Mocna kawa jest w stanie przywrócić jasność czarnym rzeczom. Aby jej użyć, należy wlać wrzącą wodę do miski i wsypać tyle zmielonej kawy, aby powstał mocny, gęsty i bardzo ciemny napar. Odcedź płyn i, gdy jest jeszcze gorący, namocz w nim ubrania, które chcesz odświeżyć przez 30 minut. Następnie wszystkie rzeczy wysuszyć i dopiero potem wyprać w zwykły sposób. Oprócz przywrócenia koloru, takie namaczanie pomaga również pozbyć się nawet uporczywych obcych zapachów z tkaniny.

Tytoń

Napar z suszonych liści tytoniu również ma zdolność odświeżania czarnego koloru. Weź łyżkę stołową środka, zalej litrem wrzącej wody i pozostaw do zaparzenia, aż woda całkowicie ostygnie. W międzyczasie umyj czarne rzeczy, które chcesz odświeżyć. Następnie odcedź napar z tytoniu i użyj gąbki, aby równomiernie przetrzeć koszulkę lub dżinsy uzyskanym płynem. Nałóż środek tytoniowy tak równomiernie, jak to możliwe, aby uniknąć plam na tkaninie. Po zakończeniu zabiegu pozostaw odzież do wyschnięcia na powietrzu.

Czarna herbata i ocet

Nie tylko kawa, ale także czarna herbata może przywrócić jasność rzeczy. Zaparz w misce z wrzącą wodą kilka torebek napoju, aby uzyskać wystarczająco mocny napar, a następnie dodaj do niego 2-3 łyżki octu. Umieść czarne rzeczy w powstałym roztworze i pozostaw do namoczenia, aż płyn ostygnie. Następnie umyj i wysusz rzeczy jak zwykle.

Wcześniej OBOZ.UA powiedział , jak prać nawet z białych ubrań plamy z trawy.

Subskrybuj kanały OBOZ.UA w Telegramie i Viberze, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

Inne wiadomości